EU otevřela Centrum pro digitální rozvoj pro Latinskou Ameriku a Karibik

Autor: Galina Misheva, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 14. ledna 2022 14.01.2022

Evropská unie oznámila že 14. prosince 2021 zahajuje činnost centra pro digitální rozvoj (D4D) pro Latinskou Ameriku a Karibik. Toto oznámení, které podpořilo slovinské předsednictví Evropské rady, navazuje na zahájení činnosti centra Hub v prosinci 2020 předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

Zahájení činnosti nového centra představuje další krok v mezinárodní spolupráci v oblasti digitálních technologií. Centrum D4D bude klíčovým prostředníkem, díky němuž se strategie a přístupy k digitální transformaci promítnou do konkrétních činností na budování kapacit a budou se v něm sdružovat odborné znalosti EU v oblasti technologií a digitálních technologií, podporovat partnerství a navazovat kontakty v regionu.

Ursula von der Leyenová, hlavní projev na spuštění D4D v prosinci 2020. Kredit: D4D Hub.eu

Aliance D4D, která oficiálně začne fungovat v roce 2022, je také v souladu se strategií EU Global Gateway a bude usilovat o vytvoření užšího propojení mezi digitálními trhy Evropské unie, Latinské Ameriky a Karibiku.

Centrum pro rozvoj venkova bude rovněž podporovat sdílení znalostí a nabízet poradenské služby národním a regionálním institucím, jakož i technickou pomoc při využívání odborných znalostí a partnerství se všemi příslušnými zúčastněnými stranami: od vlád po soukromý sektor, akademickou obec, think-tanky a organizace občanské společnosti.

Tato digitální spolupráce se bude týkat různých oblastí, jako jsou digitální infrastruktury, ochrana dat, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost a digitální dovednosti. Soukromý sektor bude v centru této digitální spolupráce, aby identifikoval budoucí příležitosti digitálního rozvoje a přispěl k mobilizaci souvisejících zdrojů.

© Digital for Development Hub, Evropská unie.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.