EU spustila “Digital 4 Development Hub” pro Latinskou Ameriku a Karibik

Autor: Galina Misheva, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 14. ledna 2022 14.01.2022

Dne 14. prosince 2021 oznámila Evropská unie spuštění centra Digitální pro rozvoj (D4D) pro Latinskou Ameriku a Karibik. Toto oznámení, které získalo podporu slovinského předsednictví Evropské rady, navazuje na spuštění centra D4D Hub v prosinci 2020, které zahájila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. 

Zřízení nového centra představuje pozitivní krok vpřed pro mezinárodní spolupráci v digitálních otázkách. Centrum D4D bude klíčovým kanálem pro převedení strategií a přístupů digitální transformace do konkrétních činností v oblasti budování kapacit a sdílení odborných znalostí EU v oblasti technologií a digitálních technologií, podpory partnerství a budování kontaktů v regionu.

Ursula von der Leyenová, hlavní projev na spuštění D4D v prosinci 2020. Kredit: D4D Hub.eu

Aliance D4D, která oficiálně začíná v roce 2022, je rovněž v souladu se strategií EU Global Gateway a bude usilovat o vytvoření užšího propojení mezi digitálními trhy Evropské unie, Latinské Ameriky a Karibiku.

Centrum D4D bude rovněž podporovat sdílení znalostí a nabízet poradenské služby vnitrostátním a regionálním institucím, jakož i technickou pomoc s cílem využít odborných znalostí a partnerství se všemi příslušnými zúčastněnými stranami: od vlád po soukromý sektor, akademickou obec, skupiny odborníků, organizace občanské společnosti.

Tato digitální spolupráce se bude týkat různých oblastí, jako jsou digitální infrastruktury, ochrana údajů, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost a digitální dovednosti. Jádrem této digitální spolupráce bude soukromý sektor s cílem určit budoucí příležitosti digitálního rozvoje a přispět k mobilizaci souvisejících zdrojů.  

© Digital for Development Hub, Evropská unie.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.