Evropská komise spustila nové webové stránky na podporu reforem

Autor: Diem Tran, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 17. června 2021 17.06.2021

Evropská komise spustila nové internetové stránky věnované reformním podpůrným opatřením financovaným Evropskou unií. Příslušné iniciativy budou zahrnovat reformní opatření ve všech členských státech EU, která jim pomohou přejít k udržitelnému růstu podporujícímu začlenění pro všechny občany. To je ještě důležitější s ohledem na sociální a hospodářské dopady pandemie COVID-19, a proto tato opatření vycházejí z odborných znalostí, které Evropská komise poskytla od roku 2017, a pomáhají navrhnout přes 1200 reformních projektů prostřednictvím programu na podporu strukturálních reforem.

Od roku 2021, který je nástupcem tohoto programu, Nástrojem pro technickou podporu, nadále podporuje reformy s důrazem na ekologickou digitální transformaci. Nástroj pro technickou podporu je rovněž schopen podporovat přípravu a provádění plánů členských států pro oživení a odolnost.

Veřejná správa a správa věcí veřejných jsou rovněž klíčovým prvkem oživení a odolnosti občanů a podniků EU. Internetové stránky jsou jako takové rovněž věnovány klíčové úloze podpory těchto oblastí s cílem zvýšit jejich kvalitu.

V zájmu zlepšení celkových uživatelských zkušeností a zajištění toho, aby uživatelé mohli snadno nalézt relevantní informace v každém členském státě, interaktivní mapové displeje, kde, kdy a v jakých oblastech byla podpora reformy poskytnuta.

Komise si pravidelně vybírá projekt jako „projekt v centru pozornosti“. To ukazuje osvědčené postupy z různých oblastí politiky a v různých zemích, které byly vybrány na základě úspěšného provádění, slibných výsledků v praxi, jakož i prostoru pro replikaci v celé EU. Prvním „projektem v centru pozornosti“ je projekt umělé inteligence v Belgii. Komise v současné době podporuje Vlámské investice a obchod při vývoji rámce pro zavádění pro provádění analýzy, navrhování a plánování zavádění umělé inteligence.

© Gorodenkoff – stock.adobe.com

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.