Evropské ceny za digitální dovednosti 2023: Bylo obdrženo 330 přihlášek!

Autor: Irene Marinelli, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 5. května 2023 05.05.2023

Celkem 330 přihlášek bylo obdrženo do soutěže European Digital Skills Awards 2023.

S 93 aplikacemi v oblasti digitálních dovedností pro vzdělávání, 88 v začleňování v digitálním světě,60 v oblasti digitálních dovedností @ Work, 36 u žen v kariéře v oblasti IKT a 52 v Posílení postavení mladých lidí v digitální oblasti – je zřejmé, že budoucnost digitálních dovedností je šetrnější než kdy jindy.

Itálie se ujala vedení s 83 žádostmi, za nimiž následovalo Španělsko s 60 žádostmi a Portugalsko s 52 žádostmi. Podobný počet žádostí podaly i další země, jako je Rakousko, Belgie, Německo a Řecko, a to v rozmezí od 30 do 35. Francie, Polsko a Rumunsko podaly 25 žádostí, přičemž nejvíce podaných žádostí bylo zaokrouhleno deset zemí.

Bylo nadějné přečíst si tolik inovativních projektů v oblasti digitálních dovedností, které jsou v Evropě každoročně organizovány na úrovni EU, na vnitrostátní a regionální úrovni. Bylo velmi důležité vidět tak velké nadšení a také obtížné vybrat si ty nejlepší jako finalisty. Jedním z detailů, který je třeba zdůraznit, je inspirující počet projektů na podporu ukrajinských uprchlíků. Těmto iniciativám bude věnována zvláštní zmínka.

Finalisty pro rok 2023 budou zveřejněny v úterý 30. května během online ceremoniálu EDSA23. Registrace k účasti na on-line akci budou brzy otevřeny a další podrobnosti budou brzy sdíleny. Zůstaňte připojení a přihlaste se k odběru digitálních dovedností a pracovních míst a seznamte se s dalšími aktualizacemi #EDSA23.

Díky všem organizacím, které předložily své projekty k udělení cen, se těšíme na oslavu finalistů se všemi vámi.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz