Evropská cena za digitální dovednosti 2023: 330 přijatých přihlášek!

Autor: Irene Marinelli, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 5. května 2023 05.05.2023

Do soutěže European Digital Skills Awards 2023 bylo přijato celkem 330 přihlášek.

S 93 žádostmi v oblasti digitálních dovedností ve vzdělávání, 88 žádostmi o inkluzi v digitálním světě, 60 žádostmi v oblasti digitálních dovedností v práci, 36 žádostmi v oblasti kariéry žen v ICT a 52 žádostmi v oblasti digitálního vzdělávání mládeže je zřejmé, že budoucnost digitálních dovedností je lepší než kdykoli předtím.

Na prvním místě je Itálie s 83 žádostmi, těsně následovaná Španělskem se 60 žádostmi a Portugalskem s 52 žádostmi. Ostatní země, jako je Rakousko, Belgie, Německo a Řecko, podaly obdobný počet žádostí, a to v rozmezí 30 až 35. Desítku zemí s největším počtem žádostí uzavírají Francie, Polsko a Rumunsko, které podaly po 25 žádostech.

Bylo úžasné číst o tolika inovativních projektech v oblasti digitálních dovedností, které se každoročně organizují v Evropě na úrovni EU, na národní i regionální úrovni. Bylo příjemné vidět tak velké nadšení a zároveň náročné vybrat ty nejlepší jako finalisty. Jedním z detailů, který je třeba vyzdvihnout, je inspirativní počet projektů na podporu ukrajinských uprchlíků. Těmto iniciativám bude věnována zvláštní zmínka.

Finalisté ročníku 2023 budou zveřejněni v úterý 30. května během slavnostního ceremoniálu EDSA23 Online. Registrace k účasti na online akci bude brzy spuštěna a další podrobnosti budou brzy zveřejněny.. Zůstaňte ve spojení a přihlaste se k odběru zpravodaje Digital Skills and Jobs Digest, abyste se dozvěděli o dalších novinkách #EDSA23.

Děkujeme všem organizacím, které přihlásily své projekty do soutěže, a těšíme se, že s vámi všemi budeme moci oslavit finalisty.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz