Program DIGITAL Europe financuje pokročilé digitální dovednosti

Autor: Eleonora Censorii, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 14. října 2021 14.10.2021

Vzdělávání v oblasti pokročilých digitálních dovedností bude ústředním tématem nového programu Digitální Evropa (DIGITAL), ambiciózního programu financování EU, jehož cílem je zpřístupnit digitální technologie podnikům, občanům a veřejné správě.

DIGITAL Europe se zaměřuje na investice do superpočítačů, umělé inteligence, kybernetické bezpečnosti, pokročilých digitálních dovedností a poskytování rozsáhlého spektra digitálních kapacit v celé ekonomice a společnosti. Program zvýší konkurenceschopnost Evropy a přispěje k zajištění technologické suverenity, čímž přispěje k dosažení cílů digitální dekády. Aby bylo možné tyto technologie úspěšně využívat, potřebuje EU digitálně kvalifikovanou pracovní sílu a nárůst počtu digitálních talentů. 

Proto je z celkového rozpočtu ve výši 7,5 miliardy EUR na sedm let 580 milionů EUR určeno výhradně na podporu pokročilých digitálních dovedností. V nadcházejících týdnech budou zveřejněny výzvy k financování přípravy a realizace specializovaných programů pro budoucí odborníky v klíčových oblastech rozvoje digitálních kapacit, jako jsou data a umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, kvantová a vysoce výkonná výpočetní technika.
Tyto výzvy jsou určeny konsorciím univerzit, podniků a center excelence a jejich cílem je podpořit průlomové inovace a vzdělávat Evropany, aby bylo možné dosáhnout cíle Digitální dekády, kterým je 20 milionů zaměstnaných digitálních odborníků do roku 2030.

Jak uvedla vedoucí oddělení GŘ CNECT Fabrizia Beniniová při první prezentaci výzvy během akce Leading the Digital Decade na začátku tohoto roku, “Evropa se potřebuje stát světovým lídrem ve vzdělávání datových inženýrů, kvantových vědců a odborníků na kybernetickou bezpečnost”.

Jak se mohu do programu zapojit?

Na této stránce a na našich sociálních sítích vás budeme i nadále informovat o nejnovějších informacích týkajících se programu DIGITAL Europe. Najdete zde informace o předchozích financovaných projektech a po registraci na platformě budete moci najít partnery a spojit se s dalšími organizacemi, které chtějí podat žádost.

Registrací k odběru newsletteru vám neuniknou aktuální informace a důležité informace k tématu, které vás zajímá.

© Evropská komise

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.