O příležitosti

Výzva je již uzavřena.

Projekt „Learning from the Extremes“ bude řešit nerovnosti v přístupu k digitálnímu vzdělávání tím, že posílí začleňování a zmenší digitální propast, kterou trpí školní komunity z odlehlých oblastí s nízkou konektivitou, omezeným nebo žádným přístupem k zařízením a digitálním vzdělávacím nástrojům a obsahu.

Cílem této výzvy je financovat zavádění pilotních projektů, které umožní základním, středním a odborným školám těžit z nejvhodnějších technických řešení ke snížení digitální propasti žáků z oblastí a komunit s nízkou konektivitou, omezeným nebo žádným přístupem k zařízením a digitálním vzdělávacím nástrojům a obsahu. Toho bude dosaženo prostřednictvím finanční podpory mechanismu třetích stran (FSTP), který uplatňuje spravedlivé a transparentní výběrové řízení prostřednictvím otevřených výzev.

Lhůta: Září 2022, 17:00 SELČ

Příjemci

100–150 venkovských škol z 10 zemí EU.

Podmínky financování

Maximální částka FSTP, rozdělená prostřednictvím grantu, činí 20,000 EUR na třetí stranu po celou dobu trvání akce, ale lze odůvodnit i nižší částky. Finanční podpora bude přidělena na instalaci scénáře vstupu HECC ve všech zúčastněných školách. 1 200 000 EUR bude přiděleno na přibližně 80 projektů zahrnujících 100–150 venkovských škol z 10 zemí EU.