Iniciativa “Digital SkillUp” zahajuje inovativní on-line kurzy o nových technologiích pro občany a malé a střední podniky EU

Autor: Diem Tran, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 2. června 2021 02.06.2021

V digitálním světě jsou náš osobní život i budoucnost práce definovány vznikajícími technologiemi. Nová technologická řešení, jako je umělá inteligence, internet věcí, blockchain, data velkého objemu, robotika nebo rozšířená a virtuální realita, přinášejí širokou škálu příležitostí pro inovace a růst. Pochopení jejich dopadu a udržování aktuálního stavu s neustále se zvyšujícím tempem změn však může být pro mnoho lidí náročné.

S cílem pomoci všem evropským občanům a podnikům, včetně malých a středních podniků, držet krok s tímto technologickým pokrokem a plně z něj těžit, rozšířila platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa svůj vzdělávací pilíř o Digital SkillUp – on-line příručku, která vysvětluje vznikající technologie jednoduchým, přístupným a angažujícím způsobem.

Digitální dovednosti byly vytvořeny pro všechny bez ohledu na jejich věk, povolání nebo zkušenosti s IKT. Nabízí 3 hlavní kurzy, které jsou k dispozici v 10 jazycích EU. Slouží jako komplexní úvod do digitální revoluce, klíčových vznikajících technologií a kybernetické bezpečnosti. Stovky dalších vysoce kvalitních vzdělávacích příležitostí shromážděných v katalogu kurzů digitálního vzdělávání, podporují pokročilejší účastníky vzdělávání při zvyšování jejich digitálních kompetencí a ještě více rozšiřují své znalosti.

Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa bude mít prospěch z platformy pro digitální dovednosti a pracovní místa. Bude domovem pro zúčastněné strany, které se zajímají o vznikající technologie a učení, aby si vzájemně vyměňovaly osvědčené postupy a vzájemně si propojovaly sítě.

Jste připraveni zahájit studijní cestu? Navštivte digitální dovednosti a připojte se ke komunitě.

Přečtěte si také tiskovou zprávu o programu Digital SkillUp, které zveřejňuje Evropská komise.

© Digital SkillUp

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.