Základní informace o iniciativě

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Druh iniciativy: Národní iniciativa

O iniciativě

Cílem projektu je přispět k budování sebevědomého školního lídra školy, který ví, kam směřuje a nebojí se provést změny. Jedinečnost a síla programu je založena na dlouholetých zkušenostech s budováním týmů a školením manažerů ve firmách. Naším „rukopisem“ je dostat se takzvaně „pod hladinu“, kdy právě na úrovni nejhlubších osobních přesvědčení vznikají změny v našem chování.

Projekt touto formou chce přispět ke společné vizi budování generace mladých, kteří mají odvahu a sebevědomí uspět a zároveň rozumějí hodnotám jako férovost a spolupráce. 

Směr k naplnění vize vidíme v tom, že pokud budou školy složeny převážně ze sebevědomých učitelů a lídrů sladěných na společných hodnotách, bude tato škola přirozeně tvořivá, otevřená a její žáci budou mít chuť posouvat vpřed nejen sebe, ale i svět kolem nich.

Program je postaven na rozvojových 4 modulech, kde každý z nich se věnuje klíčovým kompetencím školního leadershipu.

Modul 1. Kultura a Leadership – Zjistíme proč je dobré stát se neformálním vůdcem, mít vizi a nastavenou kulturu partnerství.

Modul 2. Agilní řízení školních projektů – Jediné co je v dnešním světě jisté, je změna. Změna a reakci na ní je jedno z nejaktuálnějších témat této doby. Jak řídit ve škole komplexní projekty, když často nevíme, co nás čeká?

Modul 3. Psychická odolnost – Naučíme se jak pracovat se stresem, co ho způsobuje a jak by mohl stát vaším parťákem a ne pánem.

Modul 4. Zpětná vazba – Zjistíme, že zpětná vazba je skutečný dar, který dokáže vyčistit atmosféru a „vyměnit olej“ ve vaší sborovně.