Základní informace o iniciativě

Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Technické vědy, výroba a stavebnictví dále nedefinované
Elektronika a automatizace
Výroba a zpracování dále nedefinované
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Robotika, Rozšířená realita, Virtuální realita
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední, Pokročilá, Odborník na digitální technologie
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Geografický rozsah: Evropská unie

O iniciativě

Inovace v oblasti IKT pro malé a střední podniky ve výrobě (I4MS) jsou iniciativa financovaná z grantu z programu Horizont 2020 Evropské komise, jehož cílem je poskytovat podporu malým a středním podnikům ve výrobním odvětví při jejich digitální transformaci. I4MS je hlavní iniciativa zahájená v rámci digitalizace zpracovatelského průmyslu a přizpůsobení evropských podniků digitálnímu věku. I4MS je rovněž jednou z klíčových iniciativ zahájených Evropskou komisí s cílem utvářet celoevropskou síť center pro digitální inovace (DIH)

Platforma I4MS se zaměřuje na malé a střední podniky a společnosti se střední tržní kapitalizací (organizace, které obvykle zaměstnávají 250–3 000 zaměstnanců a vytvářejí větší zisk ve srovnání s menšími podniky) nabízí databázi se školeními o různých technologických aplikacích ve výrobě. Odborná příprava se liší ve formátu – online, kombinované nebo prezenční workshopy – a zahrnují témata, která mají potenciál přispět k digitální transformaci malých a středních podniků, jako je umělá inteligence, robotika, 3D tisk ve výrobě, internet věcí a prediktivní údržba, kybernetická bezpečnost a mnoho dalších. 

Prostřednictvím této iniciativy mohou malé a střední podniky a společnosti se střední tržní kapitalizací požádat o financování ve formě technologické a/nebo finanční podpory a přístupu k příslušným výzvám k vyjádření zájmu a výzvám k poskytování služeb ze strany evropských orgánů. Organizace mohou infrastrukturu poskytovanou systémem I4MS rovněž využívat k experimentování s různými technologiemi a inovativními službami a k posouzení jejich přínosu před tím, než do nich investují. Pro podniky jsou rovněž k dispozici zdroje na podporu rozvoje digitálních dovedností a dovedností pro digitální transformaci. 

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz