O příkladu

Při příležitosti 75 let od smrtelného útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha bylo dne 29.5.2017 v městysu Nehvizdy spuštěno „předkračování“ úspěšné geolokační hry Operace Anthropoid, která se odehrává v Praze. Události této hry totiž časově předcházejí ději té pražské.

Hráči mají díky této hře na vlastní kůži okusit tuto ojedinělou akci protinacistického odboje prostřednictvím geolokační hry ve svém chytrém telefonu. Každý může tuto výzvu přijmout a stát se tak hrdinou národního odboje. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Anthropoid v Nehvizdech“.

Starosta městysu Nehvizdy Vladimír Nekolný podtrhuje historický význam operace a s ohledem na místo seskoku parašutistů v Nehvizdech dodává: „Hra názorně popisuje, kudy vedly stopy parašutistů po jejich seskoku v našem městysu. Protože jsme chtěli, aby hra co nejvěrněji zachycovala místa i aktivity spojené se seskokem Gabčíka a Kubiše, využili jsme ke zpracování scénáře hry množství historických materiálů. Nicméně nemohli jsme se nevyhnout některým zjednodušením, aby celou hru bylo možné absolvovat do max. 2 hodin. Věřím, že se hra stane zajímavým počinem pro návštěvníky Nehvizd, navíc ve spolupráci s ředitelem základní školy plánujeme využít aplikaci v rámci výuky našich několika stovek žáků.“