O příkladu

Projekt navazuje na jedenáctiletou tradici programu Senioři komunikují organizovaného po celé České republice. Projekt je organizován pod záštitou Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových a jeho partnerů Nadace České spořitelny, České spořitelny a Nadačního fondu Veolia. Projekt je realizován na 7 pobočkách České spořitelny (Praha, Brno, Plzeň, Kladno, Liberec, Ústí nad Labem, Hradec Králové) a v dalších vybraných organizacích, které pomáhají seniorům.

Jde o třídenní kurz zaměřený na osvojení práce s mobilními technologiemi – s tablety, chytrými či dotykovými telefony a notebooky pro 10 účastníků. Kurz má celkem 12 hodin a běží tři dny za sebou. Účastníci si přinesou svá zařízení tablety nebo chytré telefony. Cílem je účastníkům ukázat jak začít, doporučit aplikace a sdělit na co si dát pozor.

Individuální poradenství zaměřené na tablety, chytré telefony nebo notebooky a s nimi spojené služby. Cílem je pomoci účastníkům správně nastavit zařízení, pomoci jim přidat nebo odebrat různé aplikace, poradit jim s internetovým/mobilním bankovnictvím.

Lektory na kurzy a hodinové ajťáky na individuální poradenství zajišťuje spolek Moudrá Sovička z.s. včetně organizace a registrace účastníků.