Jak podpořit inovace a rekvalifikaci v evropském vysokoškolském vzdělávání: EIT vyhlašuje výzvu v hodnotě 12 milionů eur

Autor: Federica Tondo, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 19. prosince 2022 19.12.2022

Evropský inovační a technologický institut (EIT) a jeho koordinátor, institut EIT RawMaterials, vyhlásil novou výzvu k podpoře inovací ve vysokoškolském vzdělávání v rámci iniciativy EIT pro vysokoškolské instituce (HEI Initiative).

„Vysokoškolské instituce s pomocí iniciativy EIT vysokoškolského vzdělávání přeměňují v hlavní příklady institucionálních změn a pevně se začleňují do našeho celoevropského inovačního ekosystému. Takové iniciativy přímo podporují nový evropský program inovací, který usiluje o přeměnu Evropy v globální, hlubokotechnickou inovační hybnu.“

Marija Gabrielová, evropská komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež

Deep Tech iniciativa pro talenty v oblasti špičkových technologií, nový stěžejní program EIT, jehož cílem je vyučovat do roku 2025 milion evropských talentů, bude novým dodatkem k letošnímu požadavku. Tato iniciativa se zaměří na vzdělávání technologických talentů ve vysokoškolském vzdělávání.

Organizace se vyzývají, aby zahájily přípravu své žádosti tím, že si přečtou úplný text výzvy, který je nyní k dispozici na internetových stránkách iniciativy EIT pro vysokoškolské instituce.

Systém podávání žádostí je nyní otevřen a přihlášky budou moci podávat konsorcia do 28. února 2023 do 17:00 SEČ. Vybrané projekty budou oznámeny v květnu 2023.

Nedávno zveřejněná výzva bude zahrnovat až 16 projektů založených na konsorciích složených z akademických a neakademických organizací. Síť iniciativy EIT pro vysokoškolské instituce vítá žádosti vysokoškolských institucí a spolupracovníků ze všech evropských zemí, včetně zemí přidružených k programu Horizont Evropa.

Bude uspořádána řada webinářů, na nichž bude podrobněji představena nová výzva iniciativy EIT vysokoškolská instituce a zodpovězeny dotazy žadatelů.

Zaregistrovat se zde

© EIT

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz