Jak se zapojit do letošního Dne bezpečnějšího internetu?

Autor: Martin Kožíšek, CZ.NIC Publikováno: 19. ledna 2021 19.01.2021

Den bezpečnějšího internetu se připomíná druhé úterý v únoru už od roku 2004 a jen v loňském roce se do něj zapojilo 170 zemí po celém světě. V letošním roce připadá na 9. února 2021. Pod heslem „Společně pro lepší internet“ vyzývá všechny zúčastněné strany, aby se spojily a připomenuly všechny aktivity, které mohou pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem. Koordinátorem tohoto dne pro Českou republiku je národní Safer Internet centrum, které spravuje sdružení CZ.NIC.

Jak se můžete zapojit?

Zapojit se mohou nejen organizace, které se věnují bezpečnosti, prevenci, vzdělávání nebo intervenci na internetu, ale i státní instituce, děti, rodiče a mnoho dalších. Cílem je propagovat bezpečné a pozitivní využívání digitálních technologií, zejména u dětí a mladých lidí. Motivovat ostatní můžete třeba tím, že si tento den připomenete na sociálních sítích – ukážete ostatním, jak bezpečně a pozitivně využívat internet.

Letošní rok oslavíme tento den nejspíše jen online, ale i to vám dává příležitost se podělit s ostatními o vaše aktivity. Může jít o různá videa, infografiky, výzkumy nebo službu, kterou vytváříte. Mějte na paměti, že každá věc, se kterou se podělíte, může inspirovat někoho dalšího.

Dejte nám vědět

Pokud jste se rozhodli do Dne bezpečnějšího internetu zapojit, nezapomeňte své příspěvky na internetu označovat oficiálními hashtagy #SaferInternetDay a #SID2021, či označením @SafeInternetDay, snáze tak vyhledáte i příspěvky ostatních. Budeme rádi, pokud nám o svém zapojení napíšete.

Více informací, včetně oficiální grafiky naleznete na níže uvedených odkazech:

www.saferinternetday.org ꟾ www.betterinternetforkids.eu ꟾ www.nic.cz

Převzato v plném z https://www.bezpecnenanetu.cz/cs/novinky/jak-se-zapojit-do-letosniho-dne-bezpecnejsiho-internetu/