Komise vyhlašuje první výzvy k předkládání návrhů v rámci programu Digitální Evropa

Autor: Galina Misheva, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 17. listopadu 2021 17.11.2021

Dne 17. listopadu 2021 zahájila Evropská komise první soubor výzev k předkládání návrhů, které mají být zveřejněny v rámci programu Digitální Evropa. Tyto tři výzvy jsou vyhlášeny v souvislosti s digitálními technologiemi, kybernetickou bezpečností a nyní jsou zvána evropská centra pro digitální inovace a aplikace.

Toto oznámení přichází týden po zveřejnění pracovních programů GŘ DIGITAL, které vyčlenily téměř 2 miliardy EUR na investice na podporu digitální transformace. 

Granty, které jsou otevřeny podnikům, organizacím a orgánům veřejné správy z celé Evropy, jakož i dalším zemím spojeným s programem Digitální Evropa, jsou zaměřeny na investice do cloudové infrastruktury ve výši více než 415 milionů EUR do infrastruktury edge, datových prostorů, umělé inteligence, kvantové komunikační infrastruktury, do rozvoje digitálních dovedností lidí a projektů, které podporují bezpečnější internet, boj proti pohlavnímu zneužívání dětí a dezinformacím, a to do konce roku 2022. Dalších 43 milionů eur ve formě grantů bude určeno na posílení kybernetické bezpečnosti ve zdravotnictví a na zavedení sítě národních koordinačních center na pomoc členským státům při provádění právních předpisů. Toto kolo investic potrvá do roku 2022, přičemž příští výzvy budou zveřejněny na začátku roku 2022. Pokročilé digitální dovednosti se zabývají třemi výzvami v rámci tohoto prvního souboru otevřených výzev k předkládání návrhů. Patří k nim: 

Vyvolali jsme váš zájem? Více informací o grantech v rámci tohoto souboru výzev k předkládání návrhů naleznete na specializovaném portálu Evropské komise pro financování a nabídková řízení a na našich stránkách DIGITAL.

Chtěli byste se dozvědět více o výzvách týkajících se pokročilých digitálních dovedností v rámci pracovního programu DIGITAL Europe na období 2021–2022? Poté se připojte 1. prosincový partner pro DIGITAL Skills, Info Day and Matchmaking Event for Digital Europe 1. pracovní program na období 2021/2022. Zaregistrujte se na virtuální akci!

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.