Jak si vedou evropské země v oblasti digitálních dovedností?

Autor: Niamh Thornton, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 6. května 2022 06.05.2022

Nové údaje Eurostatu ukazují, že v roce 2021 dosáhla více než polovina obyvatel Evropské unie základních digitálních dovedností. Podle těchto údajů dosáhly nejvyšších výsledků Nizozemsko, Finsko a Irsko, zatímco nejnižšího skóre dosáhly Rumunsko, Bulharsko a Polsko. Iniciativa Světového ekonomického fóra EDISON Alliance má přispět k tomu, aby 1 miliarda lidí na celém světě si osvojila digitální dovednosti a tím došlo k jejich digitálnímu začlenění.

Evropská unie zjišťovala v 27 členských státech základní digitální dovednosti, jako je čtení online zpravodajských stránek, posílání rychlých zpráv, používání textového editoru nebo správa osobních údajů.

Podle údajů Eurostatu více než polovina (54 %) všech obyvatel EU ve věku 16 až 74 let by měla mít v roce 2021 “alespoň základní celkové digitální dovednosti”. To znamená, že umí zvládnout alespoň jednu z činností souvisejících s každou z těchto pěti oblastí: dovednosti v oblasti informační a datové gramotnosti, dovednosti v oblasti komunikace a spolupráce, dovednosti v oblasti tvorby digitálního obsahu, dovednosti v oblasti bezpečnosti a dovednosti v oblasti řešení problémů.

© Eurostat

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.