O kurzu

Naším cílem je demystifikovat umělou inteligenci

Projekt Elements of AI je série bezplatných online kurzů, které připravila společnost MinnaLearn a Helsinská univerzita. Chceme motivovat co nejvíce lidí, aby se seznámili s umělou inteligencí a porozuměli tomu, čeho lze a nelze jejím prostřednictvím dosáhnout. Účastníci tohoto kurzu, který kombinuje teorii s praktickými úkoly, se navíc dozvědí, jak mohou začít vytvářet metody založené na umělé inteligenci. Kurz lze absolvovat vlastním tempem. Projekt nabízí 2 kurzy:

Kurz 1: Elements of AI

Elements of AI – Úvod do umělé inteligence je bezplatný online kurz určený každému, kdo se chce dozvědět, co to je umělá inteligence, čeho lze a nelze jejím prostřednictvím dosáhnout a jak ovlivňuje naše životy. Pro účast v kurzu nejsou zapotřebí pokročilé znalosti matematiky ani znalost programování.

Kurz 2: Building AI

Vytváření umělé inteligence je bezplatný online kurz, ve kterém se seznámíte s algoritmy, které umožňují vytvářet metody umělé inteligence. Abyste si z kurzu odnesli co nejvíce, je vhodné mít alespoň základní znalosti programovacího jazyka Python.