O kurzu

Naším cílem je demystifikovat umělou inteligenci

Projekt Elements of AI je série bezplatných online kurzů, které připravila společnost MinnaLearn a Helsinská univerzita. Chceme motivovat co nejvíce lidí, aby se seznámili s umělou inteligencí a porozuměli tomu, čeho lze a nelze jejím prostřednictvím dosáhnout. Účastníci tohoto kurzu, který kombinuje teorii s praktickými úkoly, se navíc dozvědí, jak mohou začít vytvářet metody založené na umělé inteligenci. Kurz lze absolvovat vlastním tempem. Projekt nabízí 2 kurzy:

Kurz 1: Elements of AI

Elements of AI – Úvod do umělé inteligence je bezplatný online kurz určený každému, kdo se chce dozvědět, co to je umělá inteligence, čeho lze a nelze jejím prostřednictvím dosáhnout a jak ovlivňuje naše životy. Pro účast v kurzu nejsou zapotřebí pokročilé znalosti matematiky ani znalost programování.

Kurz 2: Building AI

Vytváření umělé inteligence je bezplatný online kurz, ve kterém se seznámíte s algoritmy, které umožňují vytvářet metody umělé inteligence. Abyste si z kurzu odnesli co nejvíce, je vhodné mít alespoň základní znalosti programovacího jazyka Python.



Náš příběh

Společnost MinnaLearn a Helsinská univerzita na jaře 2018 spojily síly, aby lidem ukázaly, že umělá inteligence není hrozbou, nýbrž dobrým pomocníkem. Společně připravily kurz Elements of AI, jehož cílem je seznámit veřejnost z různých odvětví se základy umělé inteligence.

1 milion lidí

Do kurzu se již zaregistrovalo více než 1 milion lidí.

170 zemí

Kurz je dostupný po celém světě – jeho absolventi pochází z více než 170 různých zemí.

40 % žen

Přibližně 40 % účastníků kurzu tvoří ženy, což je více než dvojnásobek průměrného počtu studentek kurzů zaměřených na počítačové vědy.