O kurzu

Vývoj informačních a komunikačních technologií (IKT) založený na kvantové fyzice bude mít významný dopad na různé oblasti hospodářství budoucnosti. Například některé velmi pomalé výpočty, které vyřeší klasickými počítači, budou dramaticky urychleny kvantovými počítači a kvantové simulátory mohou poskytnout přesnější simulace složitých fyzických systémů.

Program letní školy

Cílem tohoto týdenního programu je vybavit účastníky znalostmi o kvantových tématech a o tom, jak tyto technologie proměnit v podnikání. To bude zahrnovat:

  • Krátký kurz o základních konceptech kvantové fyziky přístupný nekvantovým specialistům
  • Úvod do klíčových kvantových algoritmů a kvantových kódovacích platforem
  • Diskuse o přínosech kvantové výpočetní techniky a jejich dopadu na široce používané algoritmy používané pro vytváření klíčů a digitální podpisy
  • Řešení založená na postkvantové kryptografie a distribuci kvantových klíčů
  • Praktické práce prováděné v malých skupinách studentů, kteří se spoléhají na používání některých virtuálních strojů nabízejících schopnosti kvantové výpočetní techniky, v cloudech různých poskytovatelů služeb
  • Inovace a obchodní výzvy, které konkrétně vyvstávají v souvislosti s kvantovými výpočetními technologiemi
  • Právní dopad kvantových informací

Tento týdenní program se bude konat ve francouzské Nice. Bude společně pořádat kampus SophiaTech Université Côte d’Azur v Sophia Antipolis a další kampusy v centru města Nice na Université Côte d’Azur. Uzávěrka pro podání přihlášek na tuto odbornou přípravu je 1. červen 2023.

Informace o digitální letní škole EIT

Digitální letní škola EIT nabízí řadu programů zaměřených na bakalářské a magisterské studenty, mladé odborníky a jednotlivce, kteří chtějí odejít do nových digitálních technologií, naučit se, jak proměnit technologie v podnikání a zahajovat začínající podniky v oblasti deep tech. Všechna vzdělání jsou vítána v rámci programů ETI v letních školách.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.