O kurzu

Hry mohou být zábavné, ale hraní her jako způsobu, jak uvolnit, není jedinou věcí, kterou můžeme dělat on-line. „Vážné hraní“ se zabývají jinou podskupinou herního průmyslu a zkoumá, jak nám mohou tyto hry pomoci školit lidi, zvyšovat povědomí o důležitých otázkách a řešit klíčové společenské výzvy. Závažné hry jsou koncipovány přesně s ohledem na tyto účely. 

Tento MOOC, který vytvořilo Erasmus University Rotterdam, se zabývá závažnými hrami: jejich různé typy, proč mohou být pro subjekty zajímavé a jaký může být jejich širší dopad. Kurz zvětšuje v oblasti nejmodernějších teorií hru a psychologie, aby ilustroval, proč se hry staly tak přitažlivými. Zabývá se rovněž přesvědčivými hrami nebo hrami, jejichž cílem je změnit postoj hráče k určitému tématu. Účastníci jsou rovněž seznámeni s četnými případy použití a příklady od společností ve městě Rotterdam i mimo něj. 

MOOC je ideální pro osoby, které se zajímají o digitální média a koncept vážné hry, jakož i pro odborníky, kteří se snaží pochopit potenciál her v rámci organizace. Mohlo by to být užitečné i pro vývojáře her, kteří chtějí prozkoumat dopad závažných her a zvyšování kvalifikace. 

Podívejte se na toto video na YouTube, kde se dozvíte více o kurzu. 

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.