O kurzu

Inovace v digitálním průmyslu způsobily revoluci v moderním světě díky schopnosti generovat a zpracovávat data, komunikovat po celém světě a zlepšovat produktivitu, ekologická udržitelnost však zůstává i nadále výzvou. Digitální průmysl v převážné většině opomíjí environmentální problémy, které vytvořil a které zahrnují 2 % všech emisí skleníkových plynů, stejně jako leteckou dopravu.

Tento program Digitální letní školy EIT zkoumá, jak může digitální průmysl hrát roli v ekologické udržitelnosti. Sahají od vývoje řešení a služeb, které přispívají k ochraně životního prostředí, přes odpovědné informační a komunikační technologie a produkty s využitím a výrobním procesem, které jsou již od návrhu udržitelnější. Tento program se bude zabývat například těmito tématy:

  • Surfování na internetu prostřednictvím udržitelných internetových stránek
  • Spravedlivé a ekologické mobilní hardwarové technologie a komunikace
  • Trvanlivost hardwaru a softwaru s normami pro energetickou účinnost
  • Digitální odpovědnost podniků
  • Udržitelné servery a ukládání dat
  • Blockchain a umělá inteligence v oblasti spotřeby energie
Požadavky

Digitální letní škola EIT je otevřena mladým odborníkům, bakalářským nebo magisterským studentům, kteří chtějí prozkoumat vznikající digitální technologie a naučit se, jak je proměnit v podnikání. Cílem tohoto programu je umožnit účastníkům stát se inovátory v oblasti „zelených informačních technologií“ jako návrháři, vývojáři nebo v jiných rolích v začínajících podnicích a společnostech.

Podrobnosti

Tento program Digitální letní školy EIT se bude konat od 3. července do 14. července 2023 v Campus Beaulieu, vědeckém a technickém středisku Univerzity v Rennesu ve Francii.

Předběžný harmonogram je k dispozici ke konzultaci.  

Přihlášky budou podány do 1. června 2023.