O kurzu

Školení k aplikacím Microsoft Office 365

MU nabízí možnosti bezplatného školení na aplikace od společnosti Microsoft. Školení jsou vhodná pro začátečníky i pokročilé uživatele. Obsah školení se přizpůsobuje účastníkům na základně předchozí domluvy a probírané oblasti školení.

Praktické informace

  • Velikost školící skupiny je ideální v počtu 5–15 účastníků. 
  • Časová náročnost jednoho školení je cca 120 minut. 
  • Školení se konají v CPS, nebo si můžete zajistit vlastní místnost s PC, případně místnost s možností práce na vlastních ICT zařízeních – notebook a také online. 

Školení v oblasti kyberbezpečnosti

Praktické informace a pochopitelné návody, díky kterým získáte jistotu v kyberprostoru. Tak lze popsat kurz základů kyberbezpečnosti Kyberkompas, který pro vás připravili experti z bezpečnostního týmu CSIRT-MU. Kurz je určený všem uživatelům Masarykovy univerzity a je dostupný online.

Kromě kurzu bezpečnostní tým nabízí také školení základů kyberbezpečnosti. Účastníci se v rámci něj naučí sami aktivně předcházet nejčastějším hrozbám, kterým jsou vystaveni při své každodenní práci. Školení poskytuje přehled nejčastějších útoků na uživatele a způsobů, jak tyto útoky rozpoznat a bránit se jim.

Vzdělávání správců

Komu je určeno a co nabízí školení kyberbezpečnosti?

Cvičení je určeno správcům IT MU, kteří mají pokročilou znalost operačních systémů Linux nebo Windows a alespoň základní znalosti v oblasti kyberbezpečnosti.

Školení je celodenní a pokrývá seznámení se s aktuálními hrozbami, jejich realizací, řešením a prevencí. Pokrývá rovinu technickou i rovinu procesní a je plně srovnatelné s komerčně nabízenými službami.

Vzdělávání uživatelů

Praktické informace a pochopitelné návody, díky kterým získáte jistotu v kyberprostoru. Tak lze popsat kurz základů kyberbezpečnosti Kyberkompas, který pro vás připravili experti z bezpečnostního týmu CSIRT-MU. Kurz je určený všem uživatelům Masarykovy univerzity a je dostupný online.