O kurzu

Jmenuji se Jakub Valenta, jsem programátor a hrdý učitel Pythonu na základní škole a ve Vzdělání budoucnosti. Na učení mě nejvíc baví objevovat s dětmi to, co baví je. Třeba programování v Minecraftu. To byste nevěřili, jak u toho dovedou být kreativní!

Příklady kurzů:
Moderní informatika pro učitele

Jak efektivně využívat YouTube videa pro vlastní růst a jak s jejich pomocí motivovat studenty? Ukážeme si, jak na práci s umělou inteligencí a jednorázové aplikace, které vám i studentům usnadní život. Jak využívat aplikaci Python Go pro výuku programovacího jazyka Python?

Praxe

  • Jak využít youtube videa a doporučení zajímavých kanálů.
  • Krátké programování v Pythonu.
  • Práce s ChatGPT-4, DALL·E 2 a mnohem víc.
  • Python Go aplikace a její využitelnost.

Délka kroužku: 2 hodiny

Python I (11 – 15 let) Pondělí

Pro věkovou kategorii od 11 let je tak akorát čas začít s programovacím jazykem Python. Tento jazyk je dobře pochopitelný a univerzální. Python ve velkém podporuje i Google, navíc má obrovskou základnu uživatelů, kteří společně sdílí své know-how. Hodit se může na drobné automatizační kódy, jako je třeba prohledávání souborů v počítači, automatické zasílání emailů, ale i na práci s daty. Jeho obliba roste každým rokem. V kroužku vedeme žáka k samostatné práci a ukazujeme mu, jak si vyhledávat informace na platformách Youtube, Stack Overflow a na celém internetu.

Praxe

Pracovat budeme v intuitivním a bezplatném online prostředí Google Colab. Pozor, v Colabu je možné pracovat jen s účtem od Google s oprávněním pro dospělé, tak bude potřeba zapojit rodiče 🙂

Délka kroužku: 12 lekcí po 1 hodině, tedy celkem 12 hodin kroužku Python.

jakub

Jakub Valenta, CEO projektu