O kurzu

Tento kurz, který nabízí Univerzita v Michiganu, je prvním ze čtyř kurzů v rámci analýzy dat ve veřejném sektoru se specializací na R. Jedná se o kurz střední úrovně, který lze absolvovat vlastním tempem.

Kurz je ideální pro pracovníky ve veřejném sektoru, kteří jsou již ve své kariéře nebo právě začínají a chtějí zlepšit své dovednosti, aby mohli účinně analyzovat veřejné údaje. Jedná se rovněž o skvělý kurz pro současné odborníky v oblasti analýzy dat a studenty, kteří se chystají pracovat ve veřejném sektoru.

Podrobnosti o kurzu

Sledováním tohoto kurzu se účastníci naučí základní programovací techniky pomocí programového jazyka R a zároveň se dozvědí zásadnímu porozumění důležitým pojmům a pojmům ve veřejné správě a veřejné politice. Rovněž se dozvědí, jak používat tidyverové knihovny, se zaměřením na dplyrový balíček, k provádění funkcí pro nahrávání, výběr, filtrování, změnu a shrnutí datových rámců.

Do konce kurzu si studenti vybudovali své vlastní specifické funkce a využili je k analýze údajů o obyvatelstvu, které se často používají v analýzách pro veřejný sektor.