LAST MINUTE CALL: Specializovaný pilotní výcvik pro učitele

Autor: EPMA Publikováno: 25. listopadu 2022 25.11.2022

Chcete zvýšit kvalitu výuky a hledáte vhodné inovativní metody? Stojíte před výzvou digitalizace a chcete své studenty co nejlépe připravit na profesní život? Chcete do své třídy vnést (digitální) dynamiku? Zveme vás k účasti na tomto jedinečném pilotním výcviku.

Prostřednictvím našeho vzdělávacího kurzu Agile2Learn se seznámíte s kompetenčními metodami pro agilitu ve vzdělávání. V průběhu kurzu budete rozvíjet své vlastní koncepty výuky pomocí praktického přístupu – načerpáte nové znalosti, vyzkoušíte si je ve třídě a budete o nich v rámci výcviku přemýšlet.

Téma
Obsah výcviku je vytvořen ve spolupráci s partnerskými organizacemi projektu ze čtyř evropských zemí a zaměřuje se na rozvoj průřezových, digitálních a agilních kompetencí. Seznámíte se s metodami na podporu týmové práce, kreativity, řešení nejistých situací, dovedností řešit problémy, komunikace, tvorby digitálních materiálů a mnoha dalšími, které budou doplněny o odkazy na související digitální nástroje, které mohou metody a dovednosti vhodně podpořit.

Cílová skupina
Učitelé ze středních škol, odborných učilišť a vyšších odborných škol.
Online obsah je k dispozici převážně v české jazyce, i když základní znalost angličtiny je výhodou pro doplňkové informace v angličtině. Výměna informací s průvodci kurzem a v rámci výukové skupiny probíhá v češtině.

Postup
Výcvik je rozdělen do dvou fází. Začíná 3,5měsíční fází kombinované výuky (cca 3 hodiny týdně) s podporou průvodců v kurzu Moodle. Během celého školení Vám bude k dispozici platforma, pomocí níž můžete komunikovat s dalšími účastníky školení nejen v ČR ale i v Evropě.
Poté následuje tříměsíční praktická fáze, v níž účastníci rozvíjejí vlastní koncepty výuky a uplatňují je ve svém profesním kontextu se studenty. V této fázi budou účastníci kurzu zapojeni do (digitálních) setkání, na kterých budou reflektovat a hodnotit své zkušenosti. Praktická fáze končí společnou závěrečnou akcí. Výcvik se uskuteční v následujících termínech:

Úvodní online webinář2. 12. 2022 15.00 – 17.00 (2h)
Smíšená učení5. 12. 2022 – 20. 3. 2022 (online)
2. online webinář7. 2. 2023 14.30 – 16.30 (2h)
Praktická fáze21. 3. 2023 – 15. 6. 2023
3. online webinář15. 6. 2023 15.00 – 17.00 (2h)

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte prosím:

Registrace
Chcete-li se zaregistrovat, zašlete e-mail s předmětem “Účast na školení Agile2Learn” na adresu krejcova.z@epma.cz.
Počet účastníků je omezen a registrace je možná do 29. 11. 2022.

Více informací: Agile2Learn informace o pilotním výcviku