Může zlepšení dovedností v kybernetické bezpečnosti změnit svět?

Autor: Niamh Thornton, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 7. dubna 2022 07.04.2022

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky nadále exponenciálně rostou, jsou ohroženy celé infrastruktury v zemích, jakož i dobré životní podmínky lidí. Vzhledem k tomu, že více každodenního života bylo digitálně transformováno, kritické zdroje, které jsou závislé na větších energetických sítích nebo dodavatelských řetězcích, jako jsou veřejné služby, zdravotní péče, energetika a doprava, by způsobily větší chaos, pokud by se staly oběťmi kybernetického útoku. 

Podle studie o pracovnících v oblasti kybernetické bezpečnosti (ISC) z roku 2021 je nedostatek pracovních sil v oblasti kybernetické bezpečnosti ve výši více než 2,72 milionu pracovních míst. I když se tento počet snižuje, nestačí. Celosvětová pracovní síla v oblasti kybernetické bezpečnosti musí vzrůst o 65 %, aby byla schopna účinně bránit kritická aktiva. Žádná organizace, instituce nebo vláda však tuto situaci nemůže napravit. Důsledná a aktivní účast a partnerství mezi průmyslem, akademickými pracovníky a vládami bude rozdílem v odrazování od kybernetických hrozeb a při obraně ohrožených zdrojů a jejich omezování. 

Ačkoli existuje mnoho řešení a způsobů, jak minimalizovat a odstranit nedostatky v dovednostech, je třeba je provádět udržitelným způsobem. To vyžaduje změnu v myšlení, pokud jde o najímání manažerů a řízení lidských zdrojů, od dnešního najímání většího počtu lidí k dlouhodobé podpoře nových talentů. Důležitým prvkem tohoto posunu myšlení je rovněž zajistit, aby byly nedostatky v dovednostech zaplňovány inkluzivním způsobem, aby byli zahrnuti lidé z různých prostředí, dovedností a zkušeností. 

Celý článek ze Světového ekonomického fóra si přečtěte zde!   

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.