Nová ukrajinská škola (NUS): bezplatná škola pro ukrajinské studenty

Autor: Matteo Mirigliano, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 8. června 2022 08.06.2022

Dne 1. června 2022 spustila Evropská komise projekt New Ukrainian School (NUS) Hub. Nový hub usnadňuje zájemcům o vzdělávání z řad ukrajinských uprchlíků a přesídlených studentů, kteří se stále nacházejí na Ukrajině, cestu ke vzdělávacím materiálům.

Projekt oficiálně představila komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariya Gabrielová a má sloužit jako bezplatné centrum informací, zdrojů a poznatků pro ukrajinské uprchlíky bez ohledu na to, kde se nacházejí.

NUS Hub poskytuje přístup k doplňkovým evropským a ukrajinským EdTech řešením (otevřeným zdarma především pro Ukrajince) a ukrajinským online vzdělávacím platformám. Kromě toho NUS Hub umožňuje přístup přímo k důležitým informacím o vzdělávání specifickým pro danou zemi nebo k informacím o přístupu ke vzdělávání na místní úrovni. 

Jedinečná možnost učení a vzdělávání

Účelem hubu je umožnit žákům, rodinám, pedagogům a místním podporovatelům rychlý přístup k pomůckám, které jsou pro ně vhodné, bez ohledu na to, kam je jejich cesta v následujících týdnech a měsících zavede.

V den spuštění již katalog obsahuje přibližně 200 EdTech řešení a další zdroje budou nahrány v následujících týdnech. Každá EdTech společnost s nabídkou pro Ukrajince má možnost požádat o zařazení do katalogu.

Iniciativa je spolufinancována finským ministerstvem zahraničních věcí a GŘ NEAR Evropské komise. Vychází ze stávajícího projektu nazvaného „Učíme se společně“ za přispění a aktivního zapojení Evropské aliance pro EdTech.  

Připojte se i vy!

Pokud víte o úžasném materiálu, který by měl být uveden v katalogu hubu, vyplňte prosím tento formulář.

@ Evropská komise. Zdroje: nushub.org

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.