Nová ukrajinská škola (NUS): bezplatné centrum pro ukrajinské studenty

Autor: Matteo Mirigliano, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 8. června 2022 08.06.2022

Dne 1. června 2022 spustila Evropská komise centrum Nové ukrajinské školy (NUS). Cílem nového centra je usnadnit přístup ke vzdělávacím zdrojům na podporu ukrajinských uprchlíků a vysídlených účastníků vzdělávání, kteří jsou stále na Ukrajině.  

Iniciativu oficiálně oznámila komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Marija Gabrielová a jejím cílem je působit jako svobodné centrum informací, zdrojů a znalostí pro ukrajinské uprchlíky bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Centrum NUS Hub poskytuje přístup k doplňkovým evropským a ukrajinským řešením v oblasti EdTech (přístupným především zdarma Ukrajincům) a ukrajinským on-line vzdělávacím platformám. Kromě toho centrum NUS poskytuje přímý přístup k příslušným informacím o přístupu ke vzdělávání v jednotlivých zemích nebo na místní úrovni.  

Jedinečná brána pro učení a znalosti

Účelem centra je zaručit studentům, rodinám, pedagogům a místním fanouškům rychlý přístup k nástrojům, které pro ně pracují, bez ohledu na to, kde je jejich cesta uskuteční v následujících týdnech a měsících.

V den spuštění katalog již obsahuje přibližně 200 řešení v oblasti technologií EdTech a další zdroje budou nahrány v následujících týdnech. Zájem o vyjádření zájmu může vyjádřit jakákoli společnost EdTech, která má nabídku pro Ukrajince.

Tuto iniciativu spolufinancují finské ministerstvo zahraničních věcí a GŘ NEAR Komise. Vychází ze stávajícího projektu nazvaného „Společně učit se společně“ s přispěním a aktivním zapojením Evropské aliance pro EdTech.  

Zapojte se do centra!

Pokud víte o skvělém zdroji, který by měl být zahrnut, vyplňte prosím tento formulář.

@ Evropská komise. Zdroje: nushub.org

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.