Základní informace o organizaci

Status: Není členem
Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Vývoj a analýza softwaru a aplikací
Typ člena/příznivce: Podnikání/průmysl
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Strojové učení, Software
Geografický rozsah: Evropská unie
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky

O organizaci

Cisco NetAcademy je mezinárodní vzdělávací program v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti, nejstarší a nejdelší část širšího programu Cisco v rámci sociální odpovědnosti podniků. Organizace nabízí širokou škálu on-line školení (bezplatná a placená) pro zaměstnance a uchazeče o zaměstnání, jakož i příležitosti k prohlubování dovedností pro odborníky v oblasti informačních a komunikačních technologií (IKT) a další odborníky na digitální oblast.

Většina školení zaměřených na on-line Cisco NetAcademy poskytuje rozsáhlé úložiště učebních materiálů a zdrojů od začátečníků až po pokročilejší úroveň. Témata školení se liší: od obecného rozvoje a zlepšování digitálních dovedností a kompetencí přes analýzu softwaru, kódování a programování a vznikající technologie, jako je internet věcí, umělá inteligence a kybernetická bezpečnost. 

Společnost Cisco NetAcademy pochází z roku 1997, kdy společnost Cisco darovala některé síťové a informační technologie (IT) místním školám, které nebyly využity z důvodu nedostatečných znalostí a školení o tom, jak s touto technologií pracovat. Na základě této zkušenosti vyvinula společnost Cisco vzdělávací program v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti na podporu studentů, zaměstnanců a odborníků v oblasti informačních a komunikačních technologií na jejich individuální vzdělávací dráze s cílem zlepšit celkový potenciál talentů a konkurenceschopnost odvětví.