Základní informace o organizaci

Status: Není členem
Oblast vzdělávání a rozvoje: Bezpečnostní služby dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Poskytovatel formálního vzdělávání a odborné přípravy
Téma: Kybernetická bezpečnost
Geografický rozsah: Evropská unie
Ukrajina
USA
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro ICT odborníky

O organizaci

CrypTool je průkopnická organizace, která se zavázala podporovat hlubší pochopení kryptografie a jejích aplikací. Prostřednictvím řady uživatelsky vstřícných platforem a angažujících iniciativ usiluje společnost CrypTool o to, aby byl složitý svět kryptografie přístupný jednotlivcům ze všech prostředí.

Jádrem poslání společnosti CrypTool je rozvoj programů elektronického učení s otevřeným zdrojovým kódem. Tyto programy zahrnují spektrum šifrovacích technik, od klasických algoritmů až po špičkové metodiky a vyzývají nadšeše, aby prozkoumali, experimentovali a rozšířili své znalosti.

Komunita krypTool se vyznačuje inkluzivitou a duchem spolupráce. Dobrovolníci, programátoři a studenti se sbližují, aby přispívali, vyměňovali si poznatky a společně utvářeli vývoj kryptografického vzdělávání. Svým odhodláním k otevřenému přístupu a praktickému učení připravuje nástroj CrypTool cestu k bezpečnějšímu digitálnímu prostředí tím, že jednotlivcům poskytuje nástroje k pochopení a uplatňování šifrovacích zásad.