Základní informace o organizaci

Status: Není členem
Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Vývoj a analýza softwaru a aplikací
Typ člena/příznivce: Partnerství veřejného a soukromého sektoru
Tvůrce politik
Téma: Umělá inteligence, Big Data, Robotika, Vysoce výkonná výpočetní technika, Strojové učení, Cloud computing, Software, Vývoj webových stránek
Geografický rozsah: Evropská unie
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny

O organizaci

EIT Digital je evropská vzdělávací a inovační organizace, která byla zahájena v širším rámci iniciativy Evropského technologického institutu (EIT) s cílem podporovat inovace v oblasti digitálních technologií a podporovat podnikatelské talenty v celé Evropě i mimo ni.

EIT Digital pořádá akce a programy na prohlubování dovedností s cílem podpořit konkurenceschopnější podnikatelské prostředí v Evropě a přispět k zajištění celosvětového dopadu evropských inovací. 

EIT Digital nabízí krátké kurzy odborné přípravy na všech úrovních (od základní po pokročilé) prostřednictvím vzdělávací platformy Coursera, jakož i cílenější specializace v podobě magisterských programů v oblasti vznikajících technologií prostřednictvím digitální magisterské školy EIT. Organizace navázala partnerství s více než 20 technickými univerzitami v Evropě s cílem zajistit relevantní vzdělávací obsah a inovativní myšlení ve vzdělávání a učení ve všech kontextech. Organizace se zaměřuje na občany ve všech členských státech EU, se zvláštním zaměřením na lidi, kteří se zajímají o kariéru v oblasti technologií, na studenty a absolventy a na organizace a odborníky v odvětví informačních a komunikačních technologií (IKT), kteří se chtějí dále prohlubovat a aktualizovat své znalosti. 

Související financování