Základní informace o organizaci

Status: Člen
Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Podnikání/průmysl
Téma: Umělá inteligence, Internet věcí, Strojové učení, Cloud computing, Software, Vývoj mobilních aplikací, Digitální dovednosti
Geografický rozsah: Evropská unie
Česká republika
Kanada
Izrael
Japonsko
Švýcarsko
Jižní Korea
Ukrajina
USA
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny

O organizaci

Společnost Fragaria je tradičním českým specialistou na oblast zakázkového vývoje IT řešení s mnohaletými zkušenostmi v oblastech jako bankovnictví, e-commerce, mediální domy či startupy. V rámci vývojových projektů klade Fragaria důraz na agilní metodiku vývoje, prototypování a moderní řešení, které přináší klientům maximální užitek a přidanou hodnotu. Kromě zakázkového vývoje na míru potřebám zákazníků investuje Fragaria prostředky i do vývoje vlastních produktů.

Karmen je jeden z vlastních produktů společnosti Fragaria a umožňuje bezpečně připojit 3D tiskárny do sítě internet a následně je ovládat a kontrolovat z jednoho uživatelsky přívětivého rozhraní.

Možnost vzdáleně ovládat a kontrolovat 3D tiskárny je stále více populární na školách a v centrech volného času, a proto máme v Karmen mnoho funkcí speciálně pro ně

Pedagovové a odborný personál nemusí trávit u 3D tiskáren dlouhé hodiny nebo trnout strachy, zda se tisk přes noc pokazí. Karmen poskytuje neustálý přehled o všech 3D tiskárnách. V jednom uživatelském rozhraní lze on-line pouštět, plánovat, kontrolovat i zastavovat průběh tisku. Pokud se něco pokazí, Karmen pošle upozornění.

Díky Karmen a vzdálené správě 3D tiskáren mohou být do 3D tisku zapojeni i studenti. Ti posílají své g-cody ke kontrole a mohou on-line sledovat průběh i výsledek jejich tisku. To prokazatelně zvyšuje jejich motivaci a přispívá k výrazně většímu využití 3D tiskáren ve školách.