Základní informace o organizaci

Status: Není členem
Oblast vzdělávání a rozvoje: Umění a humanitní vědy dále nedefinované
Společenské vědy a vědy o lidském chování dále nedefinované
Obchod, řízení a správa a právo dále nedefinované
Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Medicína
Typ člena/příznivce: Poskytovatel formálního vzdělávání a odborné přípravy
Téma: Umělá inteligence, Internet věcí, Cloud computing, Software, Vývoj mobilních aplikací, Vývoj webových stránek, Digitální dovednosti
Geografický rozsah: USA
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání

O organizaci

Harvardova univerzita je nejstarší vysokoškolskou institucí ve Spojených státech. Cílem univerzity, která byla založena v roce 1636, je předvést špičkovou úroveň ve výuce, učení a mezinárodním výzkumu a přispět k utváření lepších lídrů. Se třemi kampusy je Harvard jednou z největších univerzit rezidenčního výzkumu. Univerzita každoročně nabízí 50 absolventů vysokých škol, více než 130 vysokoškolských diplomů a specializací a odborné vzdělání. 

Společné programy s Technologickým institutem Massachusetts zahrnují Harvard-MIT Program v oblasti zdravotnických věd a technologií, Broad Institute, The Observatory of Economic Complexity a edX. Harvardova univerzita rovněž vytvořila širokou škálu hromadných otevřených kurzů pro různé obory s digitálními dovednostmi a dovednostmi v oblasti informačních a komunikačních technologií, programováním a softwarem a nově vznikajícími technologiemi.