Základní informace o organizaci

Status: Člen
Oblast vzdělávání a rozvoje: Vzdělávání a výchova dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Nevládní organizace
Téma: Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Robotika, Rozšířená realita, Virtuální realita, Vývoj mobilních aplikací, Vývoj webových stránek, Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání

O organizaci

Kdo jsme? Jsme kolegyně Jarka a Lenka z Informačního centra pro mládež Uherské Hradiště, kde se věnujeme mediální a digitální gramotnosti od roku 2016. Obě jsme lektorky, pedagožky volného času, Jarka i učitelka odborných předmětů na SŠ. Podílely jsme se na několika projektech, např. na projektu podpořeném Zlínským krajem Jsem SAFE na netu, nebo jako partneři Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost při Festivalu bezpečného internetu, v rámci kterého jsme pořádali konferenci Rodičem v době webové (záznam z druhého ročníku zde: https://www.youtube.com/watch?v=P806UnzpfCU).

Pořádáme odpolední workshopy programování pro děti, ať už programují ozoboty, Scottieho Go! nebo jiné roboty, 3D modelování a tisk a využití dalších digitálních nástrojů.

Účastníme se také akce Hour of Code. Vytváříme výukové programy a věnujeme se také gamifikaci. Je pro nás důležité, aby děti aktivita zaujala a byla interaktivní.