Základní informace o organizaci

Status: Partner
Oblast vzdělávání a rozvoje: Umění a humanitní vědy dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Poskytovatel formálního vzdělávání a odborné přípravy
Téma: Digitální dovednosti, Vývoj webových stránek, Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Virtuální realita
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro pracovní sílu

O organizaci

Střední škola mediální grafiky a tisku má 75letou tradici a je nástupcem Středního odborného učiliště polygrafického a Střední školy polygrafické Praha. Škola vyučuje celkem 2 základní maturitní specializace:

  1. grafický design
  2. multimediální grafiku

Dále nabízíme učební obory: grafik, knihař, tiskař.

Školní vybavení poskytuje ideální podmínky pro studium. Učebny grafiků mají k dispozici přes 180 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Aktuálně je to cloudový programový balík Adobe CC Master Collection, PitStop Pro 13, program pro archovou montáž PLDA nebo software pro tvorbu 3D grafiky a animací Cinema 4D R18 a plugin Cineware pro AI. Máme plně vybavenou tiskárnu, knihárnu a fotoateliér.

Škola je plně digitalizovaná – ve všech učebnách je wifi, pevná síť, PC a projektor. Během lockdownu vyučování včetně odborného výcviku pokračovalo plynule dle rozvrhu pro normální dobu. Studentům, kteří to potřebovali, jsme půjčili školní PC a zajistili možnost kvalitního připojení T-mobile.

Dále o škole

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska a mezi její významné absolventy se řadí např. fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd. Mladší absolventi studují na Vysoké škole uměleckoprůmyslové: Ondřej Brom, Vítek Škop a Tomáš Cikán (už absolvoval). Mají vlastní úspěšné firmy: Pavel Fuksa, Karel Drašnar a Petr Bílý… pracují ve větších i menších grafických studiích, nakladatelstvích a tiskárnách.