Organizujete školení, workshop, přednášku hackathon, konferenci či jakoukoliv další akci? Pojďte s námi do kampaně ALL DIGITAL Weeks 2024!

Autor: Zuzana Krejčová Publikováno: 20. května 2024 20.05.2024

Jakkoliv velká či malá akce se počítá!

Co je to kampaň ALL DIGITAL Weeks?

Kampaň ALL DIGITAL Weeks je jednou z hlavních celoevropských kampaní na zvyšování povědomí o digitálních dovednostech, zaměstnanosti a digitálním začleňování. Organizuje ji síť ALL DIGITAL Network a probíhá od roku 2010. Od té doby kampaň pomohla téměř 1,5 milionu lidí poprvé vstoupit na internet nebo zlepšit jejich digitální dovednosti.

Osvětová kampaň probíhá v centrech digitálních kompetencí, knihovnách, komunitních centrech, školách a na dalších místech po celé Evropě. Každoročně pomáhá více než 50 000 Evropanů z více než 20 evropských zemí dozvědět se a inspirovat se tím, co pro ně mohou technologie udělat, a zaměřuje se na příležitosti dané digitální transformací a jejími dopady. Kampaň je spolufinancována Evropskou komisí. V letošním roce ji podporuje společnost Microsoft, dále 22 národních koordinátorů zapojených s místními partnery a 19 strategických partnerů zapojených na úrovni EU. Národním koordinátorem v ČR je organizace EPMA.

Edice ALL DIGITAL Weeks 2024

Kampaň ALL DIGITAL Weeks 2024, konaná u příležitosti červnových voleb do Evropského parlamentu, zaměří pozornost na aspekty digitální demokracie, občanské participace a společenské odpovědnosti. V centru pozornosti jsou výzvy vyplývající z dezinformací online a nedostatečné informační gramotnosti velké části evropských občanů, stejně jako iniciativy, řešení a nástroje podporující účast, rovnost a začlenění. Technologie umělé inteligence zároveň slibují i hrozí, že změní způsob, jakým pracujeme, učíme se, vytváříme obsah, formujeme rozhodnutí a komunikujeme v digitálním prostředí. ADWeeks v roce 2024 zdůrazní, jak můžeme podpořit příležitosti a omezit rizika vyvolaná nástupem AI.

Jak můžete přispět ke kampani? Prezentujte své úsilí v oblasti zlepšování digitálních dovedností, vzdělávání a inkluze! Jakkoliv velká či malá akce se počítá!

Pokud v období od 1. dubna do 31. května 2024 organizujete aktivity, školení, akce nebo kurzy zaměřené na posílení digitálních dovedností, vzdělávání, zaměstnanosti a inkluze, máte možnost prezentovat svou iniciativu na mapě akcí ALL DIGITAL Weeks. Zde je návod, jak na to:

1) Zorganizujte svou akci: naplánujte a proveďte svou aktivitu v uvedeném časovém rámci.

2) Vytvořte svůj účet: Navštivte webové stránky kampaně a zaregistrujte se.

3) Přihlaste svou akci: Přihlaste se ke svému účtu a vytvořte svou událost. Poté ji odešlete ke schválení.

4) Proces schvalování: V průběhu schvalovacího procesu se ujistěte, že je akce schválena: Sekretariát ALL DIGITAL vaše podání zkontroluje. Po schválení bude vaše událost zobrazena na mapě.

5) Šiřte informaci: Poté můžete kliknutím na mapu zobrazit podrobnosti o své události a sdílet je na svých sociálních platformách. Nezapomeňte používat hashtagy: #ADWeeks2024 a #AllDigitalWeeks.

Podrobný popis, jak postupovat, najdete ve videu zde!

Poznámka: akce pořádané v červnu 2024 budou zobrazeny na mapě, ale nebudou se moci ucházet o ocenění ADWeeks!

Co můžete z kampaně získat?

Vše s Vámi rádi podrobně probereme a možnosti vysvětlíme! Napište nám na info@epma.cz #AllDigitalWeeks #ADWeeks2024 #Digitalnidovednosti #Digitskills