Pakt pro dovednosti: nové partnerství v kulturních a tvůrčích odvětvích

Autor: Niamh Thornton, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 12. května 2022 12.05.2022

S podporou Evropské komise bylo dne 28. dubna 2022 vytvořeno rozsáhlé partnerství v oblasti dovedností pro kulturní a kreativní odvětví, které vytvořilo model pro rozvoj dovedností v Evropě s cílem kombinovat zdroje a podílet se na iniciativách v oblasti prohlubování dovedností a změny kvalifikace v kulturních a kreativních odvětvích.

Partnerství podpoří vzdělávací příležitosti a odbornou přípravu „na pracovišti“ s cílem posílit toto odvětví a poskytnout jeho odborníkům dovednosti, které potřebují. S důrazem na digitální, zelené, podnikatelské a technické dovednosti, jakož i na umění a řemesla se partneři dohodli na závazcích a ukazatelích pro zlepšení poznatků o dovednostech, nových programů odborné přípravy a počtu vyškolených osob. Partneři budou například podporovat společné uznávání cest odborné přípravy ve všech zemích EU. 

Partnerství bude prosazovat a posilovat podporu, která je v současné době v průmyslu k dispozici pro rekvalifikaci a prohlubování dovedností, mimo jiné prostřednictvím finančních zdrojů EU a programu Kreativní Evropa

Toto partnerství mezi evropskými zastřešujícími sdruženími, sítěmi, odvětvovými sdruženími, poskytovateli odborného vzdělávání a přípravy a odbory je založeno na Paktu pro dovednosti, jedné ze stěžejních iniciativ v rámci Evropské agendy dovedností pro udržitelnou konkurenceschopnost, sociální spravedlnost a odolnost.

© Art_Photo – stock.adobe.com

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.