Pakt pro dovednosti: Rok od zahájení iniciativy

Autor: Niamh Thornton, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 16. prosince 2021 16.12.2021

Pakt pro dovednosti slaví jeden rok. Jeho cílem je spojit zaměstnavatele, pracovníky, veřejné služby zaměstnanosti, orgány krajské správy a další, aby určily, jaké dovednosti budou zapotřebí v různých hospodářských odvětvích, aby bylo zaručeno, že Evropa bude schopna vzkvétat v ekologičtější a digitálnější společnosti. 

Nezbytné dovednosti jsou zásadní pro úspěch jednotlivců na rychle se měnícím trhu práce. Oživení po pandemii COVID-19 urychlilo rytmus změn ve způsobu života i v práci. 

Pakt a jeho silné aliance oslavují své první narozeniny a vytvářejí více příležitostí pro lidi v produktivním věku v celé Evropě, aby si osvojili nové dovednosti a zlepšili své vyhlídky na trhu práce a v zaměstnání. 

U příležitosti výročí uvedl místopředseda Margaritis Schinas, komisař Nicolas Schmit a Thierry Breton: „O rok později Pakt pro dovednosti přináší: 450 organizací se zavázalo, že 1,5 milionu lidí poskytnou správné dovednosti. To je dobrý začátek a výsledek Paktu pro dovednosti členů, podniků a dalších partnerů, kteří spolupracují na zvyšování dovedností v Evropě. Naše ambice zde nekončí. Komise je odhodlána pakt dále posilovat a vyzývá další členy, aby se k paktu připojili: správné dovednosti jsou nezbytné pro prosperitu lidí, pro růst našeho hospodářství a pro úspěšné oživení ekonomiy EU.“

Za první rok se přihlásilo více než 450 organizací ze všech členských států a společenství nadále roste.  

© Evropská komise