Pakt pro dovednosti: seznamte se s novými internetovými stránkami!

Autor: Matteo Mirigliano, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 24. října 2022 24.10.2022

Pakt pro dovednosti je jednou z hlavních iniciativ Evropské agendy dovedností. Jeho cílem je spojit veřejné a soukromé organizace a povzbudit je, aby přijaly konkrétní závazky v oblasti prohlubování dovedností a změny kvalifikace dospělých.

Členové paktu mají přístup ke znalostem o potřebách v oblasti prohlubování dovedností a změny kvalifikace, poradenství ohledně příslušných nástrojů financování na podporu dovedností dospělých ve svých regionech a zemích a příležitosti k partnerství v naší rostoucí komunitě.

Do Paktu pro dovednosti, který je součástí agendy dovedností, se již zapojilo více než 700 organizací a bylo navázáno 12 rozsáhlých partnerství ve strategických odvětvích, přičemž byly přijaty závazky na pomoc 6 milionům osob s prohlubováním dovedností.

Evropská komise nedávno spustila novou přepracovanou internetovou stránku iniciativy, na níž naleznete všechny nejnovější zprávy o akcích, zdrojích Společenství, přihlaste se k odběru zpravodaje, připojte se k paktu a mnoho dalších.

2023: Pakt pro dovednosti v centru Evropského roku dovedností

Komise nedávno přijala návrh, aby se rok 2023 stal Evropským rokem dovedností. Jedním z hlavních cílů Komise je podpořit účinnějšíinvestice do odborné přípravy a prohlubování dovedností s cílem maximalizovat potenciál evropské pracovní síly a pomoci lidem při přechodu z jednoho pracovního místa do druhého. V tomto cíli bude hrát klíčovou úlohu Pakt pro dovednosti.

© Evropská komise 2022

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz