Podpořte účast ZŠ Lidická na VEX IQ v Dallasu!

Autor: ZŠ Lidická Publikováno: 2. května 2023 02.05.2023

ZŠ Lidická dostala nabídku, která se neodmítá. Účast našeho týmu “roboťáků” na mezinárodní soutěži VEX Robotics World Championship v americkém Dallasu.

Základní škola Lidická je dlouhodobě úspěšná v polytechnickém vzdělávání a robotice. Velké úspěchy zaznamenávají naše týmy především v soutěži s robotickou stavebnicí VEX IQ.

V listopadu jsme pak obdrželi pozvánku na evropské kolo soutěže VEX IQ Competition Slapshot, které se konalo v lednu ve Slovinsku. Zde jsme zazářili druhým místem v týmové soutěži a kvalifikovali se tak do mezinárodní soutěže VEX Robotics World Championship v americkém Dallasu, která se bude konat od 30. 4. do 4. 5. 2023. Náklady na účast jsou vysoké, předpoklad je cca 250 tisíc Kč. O možnosti účasti na soutěži jsme se dozvěděli až v měsíci březnu. Na zajištění finančních prostředků je velmi krátký čas, a proto jsme se rozhodli zřídit veřejnou sbírku, která nám pomůže finanční prostředky zajistit.

Průběh soutěže i úspěchy našich studentů můžete sledovat va “Deníku Dallas” na facebookových stránkách školy.

Výtěžek půjde na: cestovné, letenky, ubytování, stravu, vstupné, pojištění pro děti a pedagogický doprovod.

Oslovili jsme také nadace, Liberecký kraj, hrádecké firmy. Podporu máme samozřejmě u našeho města a rodičů žáků, kteří se budou také na financování podílet.

Sbírka konaná na dobu určitou:

Bankovní účet