Přihlášky na Evropské ceny za digitální dovednosti 2023 jsou otevřeny!

Autor: Eleonora Censorii, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní Publikováno: 20. února 2023 20.02.2023

Po posledním kole v roce 2018 je opět čas uznat a propagovat osvědčené postupy z celé Evropy v oblasti digitálních dovedností: přihlášky na Evropské ceny za digitální dovednosti 2023 jsou otevřeny!

Ceny, které byly vytvořeny s cílem zviditelnit a podpořit sdílení zkušeností a nápadů ohledně toho, jak vybavit Evropany digitálními dovednostmi na všech úrovních, mají za cíl ocenit projekty a iniciativy, které pomáhají překlenout digitální propast, a to v pěti samostatných kategoriích:

Každý projekt nebo iniciativu lze prezentovat pouze v pěti kategoriích a žadatelé budou moci podrobně popsat, kdo je jejich cílovou veřejností a jaký dopad mají na nedostatky v digitálních dovednostech v jejich konkrétní oblasti činnosti. Mezi kritérii pro úspěšnou žádost bude patřit inovativní povaha projektu, komunikační činnosti prováděné s cílem maximalizovat dosah, pozornost věnovaná udržitelnosti a rozšiřitelnosti projektu, ale také opatření přijatá k zajištění začlenění osob se všemi schopnostmi a ze všech sociálních a kulturních prostředí.

Přihlášky lze podávat od 20. února do 8. dubna 2023: chcete-li vědět, kdo jsou finalisté, budete muset čekat do konce května a vítězové budou vyhlášeni během června. Výběr nejvýznamnějších projektů zajistí porota odborníků na evropské úrovni. Pokud máte zájem vědět, kdo zvítězil v předchozích ročnících cen, podívejte se na stránku věnovanou vítězům z minulosti a inspirujte se jejich projekty.

Více informací o cenách najdete na příslušné stránce a dozvíte se, kdo se může přihlásit a jak.