Přinášíme záznam webináře Česko.digital: Jak (beze strachu) začít s novou informatikou na 1. stupni

Autor: Josef Dašek Publikováno: 7. října 2021 07.10.2021

Záznam webináře zhlédnete ZDE.

Prezentace ke stažení ZDE.

O webináři:

“Revize RVP ZV přinášejí novou informatiku na 1. stupeň ZŠ. Pro mnoho prvostupňových učitelů a učitelek je to něco úplně nového, něco, co nestudovali, z čeho možná mají i trochu strach. Já si myslím, že obavy jsou zbytečné a právě prvostupňový učitel je ten pravý, kdo by měl novou informatikou provázet děti na prvním stupni,” říká

“Na setkání Vám představím čtyři části nové informatiky – Digitální technologie, Informační Systémy, Data, informace a modelování, Algoritmizace a programování. Ukážeme si, co se za učivem a očekávanými výstupy pro 1. stupeň skrývá a jak vůbec s výukou nové informatiky začít. Ukážeme si různé hry a aktivity, které nám umožní právě prostřednictvím asistovaného badatelství vést děti k objevování nových informatických konceptů. Zaměříme se na aktivity, které lze realizovat bez počítačů, tzn. unplugged, a které podporují týmovou spolupráci a diskuzi.”

Co vám webinář přinese:

Cílové publikum: Webinář je určen především prvostupňový učitelům, kteří by rádi začali s novou informatikou.

O přednášející:

Štěpánka Baierlová vystudovala učitelství na MFF UK v Praze. V létě přesídlila ze Sušice do Brna a v současné době učí na základní škole Labyrinth v Brně matematiku, informatiku a robotiku. O své práci hodně přemýšlí, ráda zkouší nové metody a neustále se snaží hledat nové cesty, které naše školství mohou posunout o kousek dál.