Příprava odborníků na kybernetickou bezpečnost v ČR: diskuse s HAXAGON – řešení pro každou SŠ

Autor: Petr Naske Publikováno: 6. září 2022 06.09.2022

V pátek 3. června proběhlo neformální setkání startupu HAXAGON (www.haxagon.cz) s hosty a členskými organizacemi DigiKoalice. Nabízíme vám zde také video záznam celé diskuse.

Digitální platforma HAXAGON nabízí interaktivní úlohy ve virtualizovaném prostředí k výuce kybernetické bezpečnosti, programování, operačních systémů, databází, sítí a mnoha dalších IT oblastí. HAXAGON je unikátní virtuální učebna pro žáky střední škol, mimo jiné i pro výuku a simulaci správných reakcí žáků na kybernetické hrozby a ochranu dat a informačních systémů. HAXAGON nabízí unikátní strukturovaný systém lehčích i složitějších lekcí a praktických cvičení, které může učitel jednoduše rozesílat žákům. Ti pak ve virtuálním prostředí zkouší své schopnosti reagovat na kybernetické hrozby. Systém automatizovaně vyhodnotí úspěšnost reakcí žáků.

Platforma HAXAGON aktuálně nabízí spolupráci středním školám pro školní rok 2022/2023. Je možné vyjednat proškolení učitelů a podporu při zavedení do výuky. Roční licence pro 4 třídy vychází odhadem na 100 Kč na žáka měsíčně, za což systém nabízí ucelenou a ověřenou sadu interaktivních úkolů odpovídajících dovednostem expertů, které na trhu práce v ČR velmi potřebujeme. Do budoucna startup počítá s rozšířením nabídky i pro potřeby rekvalifikací, případně vzdělávání v rámci jiných státních institucí nebo privátních společností. Můžeme tak předejít tomu, aby se nestávaly situace, které popisuje například článek o různých dopadech a finančních a reputačních ztrátách firem.

Pokud byste se chtěli stát partnery a sponzory přípravy budoucích ochránců našich dat a informačních systémů, ozvěte se týmu HAXAGON. Kontaktní osoba Petr Sýkora, 732 819 559, petr.sykora@haxagon.cz