Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední, Pokročilá, Odborník na digitální technologie
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Druh publikace: Obecné pokyny
Geografický rozsah: Evropská unie
Mimo EU

O publikaci

Tato brožura je výsledkem spolupráce mezi šesti mezinárodními organizacemi, které se sešly, aby vypracovaly přehled profesního poradenství, jeho potřeb na celém světě, způsobů jeho organizace atd.
Nové vydání zveřejněné v roce 2021 je aktualizovanou verzí první brožury, která byla vydána v roce 2019. Od té doby společné mezinárodní úsilí odráží skutečnost, že potřeba vedení prudce vzrostla, neboť lidé zůstali ve vzdělávání a odborné přípravě déle, a tlak na lidi na zvyšování kvalifikace a rekvalifikaci rostl.


Dnešní trh práce je ještě bouřlivější než v roce 2019. COVID-19 hluboce narušil poptávku po pracovnících a zrychlené modely automatizace a digitální transformace, které radikálně mění povahu práce a zvyšují riziko nezaměstnanosti a nejistého zaměstnání. Profesní poradenství proto hraje zásadní úlohu v plánech na podporu oživení a při pomoci lidem všech věkových kategorií a prostředí, aby se dostali k takovému narušení. Přezkumy důkazů poskytují tvůrcům politik důvěru v to, že lze očekávat, že investice do pokynů přinesou pozitivní hospodářskou, vzdělávací a sociální návratnost jak jednotlivcům, tak společnosti.

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz