Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Výroba a zpracování dále nedefinované
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Big Data, Blockchain, Robotika, Virtuální realita, Strojové učení
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Druh publikace: Obecné informace
Geografický rozsah: USA

O publikaci

Pokud jde o posun ekonomiky kupředu, je zpracovatelský průmysl neochvějný. Podle Národní asociace výrobců (NAMI) představovali výrobci ve Spojených státech v roce 2018 11,39 % celkové produkce hospodářství. Kromě toho výrobní závody v celé zemi vytvořily produkci více než 2 334.60 miliardy USD pro širokou škálu průmyslových odvětví a spotřebitelů. Pracovní místa však zůstávají nenaplněna.

Pracovní místa zůstávají prázdná, protože není dostatek kvalifikovaných pracovníků. Tento problém, označovaný jako nedostatek výrobních dovedností, se týká trhu práce, který není schopen najít pracovníky, kteří mají manuální, provozní a vysoce technické dovednosti, znalosti nebo odborné znalosti, aby mohli zaujmout otevřené pozice.

Nedostatek výrobních dovedností není v rámci tohoto odvětví pouhým mramorem. Místo toho je skutečností, s níž se mnoho výrobců nyní potýká. Pracovní pozice jsou otevřenější než pracovníci, kteří jsou připraveni je obsadit. 

Tento krátký článek se snaží definovat mezeru ve výrobních dovednostech s konkrétním příkladem, definuje profil pracovních míst ve výrobě a kompetence, které jsou v současném prostředí vyžadovány, a jak překlenout nedostatek dovedností.