Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední, Pokročilá, Odborník na digitální technologie
Druh iniciativy: Institucionální iniciativa EU
Druh publikace: Infopřehled
Geografický rozsah: Evropská unie

O publikaci

Krátké zveřejnění „ Marie Curie-Skłodowska Actions“. Více než 25 let evropské podpory výzkumné činnosti zdůrazňuje činnosti „Marie Curie-Skłodowska Actions“ a vysvětluje, proč byly akce vytvořeny, kdo z nich může mít prospěch, a jejich dopad na větší vědeckou obec. „Marie Curie-Skłodowska Actions“ podporují excelenci v celé Evropě ve všech oborech výzkumu a poskytují výzkumným pracovníkům možnost svobodně pracovat v jakékoli oblasti nebo kombinovat své obory. 

„Marie Curie-Skłodowska Actions“ poskytují od roku 1994 granty na odbornou přípravu výjimečných výzkumných pracovníků ve všech fázích jejich kariéry a zároveň podporují nadnárodní, meziodvětvové a mezioborové pohyby. Program byl pojmenován po dvojnásobné nositelce Nobelovy ceny míru Marie Skłodowské-Curie, aby poctila a šířila hodnoty, které hájila. K dnešnímu dni se programů zúčastnilo více než 145000 výzkumných pracovníků, z nichž má prospěch mnohem více, mezi nimi dvanáct laureátů Nobelovy ceny a vítěz Oscara. 

V návaznosti na úspěch programu za posledních 20 let budou „Marie Curie-Skłodowska Actions“ nadále financovat novou generaci vynikajících výzkumných pracovníků v raném věku v rámci programu Horizont Evropa, nového evropského programu pro výzkum a inovace na období 2021–2027. Rozpočet na akce „Marie Curie-Skłodowska“ v rámci programu Horizont Evropa činí 6,6 miliardy EUR.