Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Blockchain
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Pokročilá, Odborník na digitální technologie
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Druh publikace: Studie
Geografický rozsah: Evropská unie

O publikaci

Studii o nesouladu mezi nabízenými a požadovanými dovednostmi v odvětví blockchain zveřejnila v listopadu 2021 společnost Chaise iniciativa financovaná EU, jejímž cílem je stanovit odvětvový přístup k rozvoji blockchainových dovedností. Studie uzavírá téměř jeden rok výzkumu současného stavu poptávky po dovednostech a jejich nabídky v oblasti blockchainu v Evropě. 

Tato studie představuje chaise zjištění o evropském ekosystému blockchainu a analyzuje strukturu a povahu zaměstnání v blockchainu, jako jsou charakteristiky a vzdělávací profil obav a dovedností, které zaměstnavatelé obvykle požadují. 

Na základě těchto zjištění studie poskytuje doporučení pro tvůrce politik a budoucí osnovy technologie blockchain. Dále poskytuje poznatky o budoucnosti trhu práce v oblasti blockchainu v Evropě a představuje jedinečnou osobu, kterou vyvinuli výzkumní pracovníci v oblasti technologie Chaise, konkrétně vývojář blockchainu, architekt blockchainu a správce/konzultant blockchainu.

Tyto nově získané znalosti poslouží jako základ pro rozvoj nadcházejících činností v rámci programu Chaise, včetně strategie pro dovednosti v oblasti blockchainu a osnovy v oblasti blockchainu přizpůsobené evropským potřebám.