Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Osobní dovednosti a rozvoj
Interdisciplinární programy a kvalifikace zahrnující vzdělávání a výchovu
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Druh publikace: Obecné pokyny
Geografický rozsah: Evropská unie
Mimo EU

O publikaci

Trhy práce na celém světě se mění v důsledku stárnutí obyvatelstva, stále rychlejší digitalizace a automatizace, vyvíjející se dynamiky dodavatelského řetězce a ekologické transformace. Tyto probíhající globální megatrendy mění typ dostupných pracovních míst a dovednosti potřebné k jejich plnění.

V této souvislosti s rychle se měnícími trhy práce jsou systémy vzdělávání dospělých stále důležitější. Rozsah, v jakém mohou jednotlivci, podniky a místní ekonomiky využívat výhod probíhajících digitálních změn a minimalizovat negativní dopad na pracovníky, bude do značné míry záviset na připravenosti místních systémů vzdělávání dospělých.

S cílem podpořit místní orgány v jejich úsilí o systémy vzdělávání dospělých, které obstojí i v budoucnu, představuje tato příručka řadu politických možností a konkrétních opatření, která mohou inspirovat a řídit práci na místní úrovni. Je navržen jak pro tvůrce politik, tak pro odborníky z praxe na místní a regionální úrovni, ale také pro vnitrostátní tvůrce politik, aby podpořili jejich úsilí o podporu rozmanitosti místních potřeb.

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz