Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Big Data, Blockchain, Robotika, Rozšířená realita, Virtuální realita, Vysoce výkonná výpočetní technika, Strojové učení, Software, Vývoj mobilních aplikací, Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední, Pokročilá, Odborník na digitální technologie
Druh iniciativy: Institucionální iniciativa EU
Druh publikace: Zpráva
Geografický rozsah: Evropská unie

O publikaci

Tento dokument obsahuje první zjištění z druhého průzkumu dovedností a pracovních míst v Evropě (ESJS), který vypracovalo středisko Cedefop.

Průzkum ESJS2 se týkal reprezentativních vzorků dospělých pracovníků z EU+, pokud jde o požadavky na pracovní kvalifikaci, digitalizaci na pracovišti, nesoulad mezi nabízenými a požadovanými dovednostmi a učení na pracovišti.

Poskytuje aktuální důkazy o tom, jak se digitalizace během koronavirové pandemie na trzích práce v EU zrychlila. Tento dokument identifikuje skupiny pracovníků, jichž se týká automatizace úkolů a nedostatky v digitálních dovednostech, které potřebují cílené prohlubování dovedností nebo změnu kvalifikace, a obhajuje přístup zaměřený na člověka a posilující přístup k zavádění digitálních technologií.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.