Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Osobní dovednosti a rozvoj
Téma: Internet věcí
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Druh publikace: Zpráva
Geografický rozsah: Evropská unie

O publikaci

Evropské centrum internetu věcí (EU-IoT) předkládá aktualizovaný přehled pokračujícího růstu udržitelného a komplexního ekosystému pro iniciativu Internet věcí příští generace. Tato poslední zpráva odráží hlavní zásadu EU-IoT: aby bylo možné vybudovat dynamický a účinný evropský ekosystém internetu věcí, je nezbytné zmapovat a zapojit všechny příslušné iniciativy v oblasti výzkumu, inovací a politik; určit hlavní potřeby trhu a technologické trendy; a koordinovat a sladit společné ambice a plán se všemi klíčovými zúčastněnými stranami v celé Evropě.

Poslední zpráva obsahuje:

  • Aktualizované mapování různých příslušných činností a iniciativ.
  • Rámec pokynů, který byl vypracován s cílem zachytit příspěvky odborníků, spolu s hlavními výsledky seminářů odborné skupiny EU-IoT a zasedání poradního výboru.
  • Strukturovaná prezentace příspěvků získaných z probíhajících projektů Evropské komise prostřednictvím specializovaných zasedání koordinačního výboru, která zdůrazňuje hlavní trendy a priority, které je zmapují do stejného rámce používaného s odbornou skupinou.
  • Souhrnný pohled na to, jak hodlá EU-IoT fungovat jako živé centrum spojující různé síly a zúčastněné strany v zájmu rozvoje dynamického a udržitelného evropského ekosystému internetu věcí.