Základní informace o publikaci

Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Vývoj a analýza softwaru a aplikací
Interdisciplinární programy a kvalifikace zahrnující informační a komunikační technologie (IKT)
Téma: Blockchain
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední, Pokročilá
Druh iniciativy: Institucionální iniciativa EU
Druh publikace: Zpráva
Geografický rozsah: Evropská unie

O publikaci

Blockchain je inovace v oblasti výpočetní techniky, která vyžaduje digitální dovednosti, aby bylo možné využít jejích potenciálních přínosů, a cílem projektu Chaise je vypracovat strategii a osnovy pro výuku lidí o blockchainu. Projekt vyvíjí komplexní osnovy, které vybaví pracovníky v evropském blockchainu technickými, netechnickými a mezioborovými dovednostmi potřebnými pro zvládání různých technických, obchodních a průřezových aspektů v celém obchodním hodnotovém řetězci blockchainu. 

Tato poslední zpráva obsahuje prohlášení o tom, co by účastníci vzdělávání měli znát, čemu rozumí a co by měli udělat po dokončení kurzu Chaise blockchain, který bude reagovat na současné požadavky na pracoviště. Obsahuje zejména:

Studie o charakteristikách trhu práce v blockchainu, která popisuje trh práce blockchainu z hlediska jeho ekosystému, velikosti, počtu a vlastností společností založených na technologii blockchain a volných pracovních míst

Studii o mapování technických, netechnických a průřezových dovedností v oblasti blockchainu, které odborníci v oblasti blockchainu potřebují k účinnému zavádění a komercializaci aplikací a řešení blockchainu.

Studie o nabídce technologií blockchain, která dokumentuje a analyzuje profil osob (nebo absolventů) usilujících o práci v odvětví blockchainu.

Rejstřík nabídek vzdělávání a odborné přípravy v oblasti blockchainu, které prezentují nabízené kurzy o dovednostech v oblasti blockchainu.

Rejstřík volných pracovních míst v blockchainu, který podává přehled volných pracovních míst blockchainu v Evropské unii.

Studie o nesouladu mezi nabízenými a požadovanými dovednostmi v evropském odvětví technologie blockchain, kde je definován stávající nesoulad mezi nabízenými a požadovanými dovednostmi a dovednostmi (poptávkami) mezi nabízenými a požadovanými dovednostmi (poptávkami)

Zpráva rovněž zdůrazňuje, jaké výsledky učení mají zásadní význam při vývoji vzdělávacích modulů pro budoucí odborníky na technologii blockchain, konkrétně pro architekty, vývojáře a manažery technologie blockchain.

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz