Registrujte svůj IT projekt v rámci Coolest Projects Česko!

Autor: Vladislav Lekner Publikováno: 12. dubna 2022 12.04.2022

Coolest Projects Česko je přehlídka projektů programátorů a programátorek do 18 let nehledě na jejich zkušenosti. Kdokoliv, kdo má nápad, baví ho programovat a chce se se svým projektem pochlubit i ostatním, se může zapojit!

Registrace je otevřená od 1. do 30. dubna 2022.

Česká varianta mezinárodní přehlídky projektů Coolest Projects Global se koná letos úplně poprvé.

Kdo sleduje aktivity CoderDojo Česká republika, tak ví, že se každý rok zapojujeme do mezinárodní přehlídky IT projektů Coolest Projects Global. Letos se koná již desátý ročník a můžete se zapojit i vy.  Registrace je možná až do 11. května. Pravidla v češtině si můžete přečíst na našem webu.

A protože se nám koncept Coolest Projects Global moc líbí, rozhodli jsme se uspořádat jeho českou verzi – Coolest Projects Česko. Pravidla jsou podobná jako u mezinárodního Coolest Projects, jen se vůbec nemusíte trápit s angličtinou 🙂 

Podrobné informace k soutěži

Účastníci si připraví IT projekt, o kterém natočí krátké video a zodpoví pár otázek. Kdo zatím programuje ve Scratchi, nahraje jen odkaz projektu. Na registraci projektu mají účastníci celý měsíc duben. Pak všechny projekty posoudí nezávislí porotci, kteří si vyberou projekty, které si nejvíce oblíbili.  Neudělujeme tedy žádné první, druhé a třetí místo. Všichni účastníci dostanou diplom a malou odměnu od našich partnerů. 

Do přehlídky projektů se mohou zapojit zdarma děti a mladí lidé, kterým není více jak 18 let. Není nutné být už zkušeným programátorem, každý projekt má v exhibici své místo. Projekty ani nemusí být hotové. Upřímně, žádný IT projekt přece není nikdy hotový, vždy je co vylepšovat nebo přidávat! Účastníci mají možnost se inspirovat od ostatních a reprezentovat svoje město, školu, či klub. Na projektu může pracovat každý sám, nebo v pětičlenném týmu. 

Jaké jsou soutěžní kategorie?

Webovou stránku Coolest Projects Česko najdete zde

V případě doplňujících dotazů se na nás neváhejte obrátit na e-mailu kontakt.cz@coderdojo.com.