Týdenní hlášení #11 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 16. března 2020.

Týdenní hlášení #11 připlouvá v bouři uzavřených škol, ale také v průtrži nápadů, doporučení a akcí na online vzdělávání (nejen) od členů DigiKoalice! Moc všem děkujeme za projevenou pomoc a podporu školám, dětem/žákům i rodičům.

✒️ Článek k #OnlineUceni
* Přemýšlíte, jak v současné situaci uzavřených škol využít možnosti online výuky a komunikace? Členové DigiKoalice a mnozí další přišli s mnoha podněty, které jsme pro vás shrnuli v našem článku ➡️ https://digikoalice.cz/ucime-se-online/.

Článek pravidelně doplňujeme a přinášíme aktualizace pod naším statusem ➡️ bit.ly/OnlineUceni. #SledujDigiKoalici

🤖 iMyšlení dnes spouští další “MOOC kurz”!
* O tom „Jak rozvíjet informatické myšlení“ se chtějí dozvědět stovky přihlášených, přihlásíte se také? Kurz je zdarma a můžete ho plnit odkudkoliv a kdykoliv ➡️ bit.ly/MOOC_imysleni. 🙂

🏫 Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR
* Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo speciální web ➡️ https://nadalku.msmt.cz/cs/. Web je rozcestníkem online nástrojů k výuce #NaDalku a zmiňuje i 15 zásad on-line pedagogiky.

* Online setkání Jak na online vzdělávání si pro vás připravili odborníci z Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů a Spomocník. Setkání proběhne ve čtvrtek 19. března 2020. Lektorem bude Bořivoj Brdička a jeho hosté.

* Dále Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo doporučení pro zajištění výuky distanční formou pro vysokoškolské učitele ➡️ http://bit.ly/DoporuceniMSMT. Materiál vytvořilo Celoživotní a distanční vzdělávání ZČU ve spolupráci s Fakulta pedagogická ZČU v Plzni.

* 20 způsobů využití technologií pro online výuku pro vás sepsal Učitelský Spomocník ➡️ bit.ly/20zpusobu.

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout!
* Česká televize spouští ode dneška pořad UčíTelka, který připravuje ve spolupráci s Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i Národní pedagogický institut ČR. Každý všední den čeká na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky na programu ČT2.

* Nakladatelství Fraus reaguje na nastalou situaci ohledně uzavírání škol a do odvolání poskytuje zdarma všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky ➡️ bit.ly/UceniDoma.

* Komunita Česko.Digital školám nabízí technickou podporu zdarma při zavedení online výuky (zatím prostřednictvím Google Classroom a Microsoft Teams). Kdo má zájem, může se přihlásit přes ➡️ bit.ly/RegistracePodpora.

* Ve Studentském Trenérském Centru Microsoft CZ najdete ty nejzajímavější články, novinky, tipy a triky z dílny studentů Microsoft STC týkající se moderních technologiích ➡️ https://studuj.digital/.

* Pod hashtagem #veda_na_doma přidává Akademie věd České republiky společně s ústavy #AVČR pravidelně každý den příspěvek s tipy na domácí pokusy, časopisy, online výstavy i e-zdroje.

* Na současnou situaci reaguje i Digiskills. Připravili pro vás bezplatný online vzdělávací program, ve kterém najdete soubor doporučení, vzdělávacích videí a užitečných odkazů, které vám usnadní práci z domu ➡️ bit.ly/KurzyHomeOffice.

👨‍💻 Hledá se #changemaker ve vzdělávání
* IBM Česká republika nabízí zajímavou nabídku práce pro aktivní učitelky/učitele. Hledá se manažer vzdělávacího projektu IBM P-TECH ➡️ bit.ly/HledaSeChangemaker.

❗️S ohledem na aktuální dění doporučujeme ověřit si, zda se konají akce, na které jste přihlášeni, popřípadě si poznamenat do kalendářů jejich náhradní termíny.

Opatrujte se, zůstaňte zdraví a nezapomeňte na #RouškyVšem! 🙂

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni