Týdenní hlášení #13 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 30. března 2020.

Týdenní hlášení #13 je zde a my vám přejeme příjemné pondělní ráno! Máme pro vás opět souhrn toho nejzajímavějšího (nejen) z minulého týdne. Tak pojďme na to!

✒️ Nový článek k #OnlineUceni II.
* Členové DigiKoalice a mnozí další stále přichází s řadou podnětů, které jsme pro vás i tentokrát shrnuli v našem článku ➡️ https://digikoalice.cz/ucime-se-online-ii/.

Spousty dalších podnětů pro vás stále schraňujeme i pod naším statusem ➡️ bit.ly/OnlineUceni. #SledujDigiKoalici

👨‍👩‍👧‍👦 Při učení #NaDalku je třeba myslet i na sociálně znevýhodněné
* I proto vám představujeme podněty pro učitele a školy v nouzovém stavu s ohledem na sociálně znevýhodněné děti, které dal dohromady Člověk v tísni.

Podněty směřují k práci s dětmi, které jsou offline, mají omezené připojení nebo jim chybí domácí podpora. Podle nás jde o širší problém, který v záplavě dnešních nabídek technického řešení učení #NaDalku trochu zapadá. Přitom by mu měla být věnována o to větší pozornost.

🏫 Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
* Jak se z domova připravovat na maturitu? Přesně o tom si můžete přečíst v článku, který Ministerstvo zveřejnilo na svých stránkách ➡️ bit.ly/MaturitniPriprava.

…a jak to letos s těmi maturitami vůbec bude? O tom si více přečtete zde ➡️ bit.ly/MaturitniZkousky.❗️

🔎 Ministerstvo pro vás také připravilo FAQ k nejčastějším dotazům ohledně koronaviru, který je neustále aktualizován ➡️ bit.ly/FAQ-koronavirus.

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout a webináře, rozhovory co by vás mohly zajímat
* Samepage pro vás aktuálně nabízí svůj jinak placený komunikační systém zdarma do konce školního roku! Můžete tak jednoduše pořádat meetingy, spravovat projekty či koordinovat události ➡️ https://www.samepage.cz/.

* Jak na zpětnou vazbu k online výuce? Koukněte na přehlednou infografiku od EDUkační LABoratoř a Pedagogická fakulta UK ➡️ bit.ly/InfografikaEdulaboratoř.

EDUkační LABoratoř pro vás zároveň uvolnila na omezenou dobu všechny tři jejich publikace ➡️ bit.ly/EduLabPublikace.

* Green Fox Academy – Česká republika nabízí bezplatný online kurz programování. #StayAtHome Coding Camp začíná už dnes, tak neváhejte! ➡️ bit.ly/GreenFoxCamp

* Microsoft pro školství nám přináší užitečný přehled jak pracovat #NaDalku v rozhraní Office 365 a v Microsoft Teams. Najdete zde přiručky, webináře i materiály pro výuku ➡️ bit.ly/MicrosoftNaDalku.

* Učte se angličtinu přes výukový systém DynEd. Díky využití umělé inteligence umožňuje individualizované studium na dálku pro každého žáka. Systém je určen pro žáky ZŠ a SŠ ➡️ bit.ly/DynEdVýukaAJ.

* Dnes v 10:00 bylo zahájeno online vysílání pro žáky SŠ v Plzeňský kraj! Jednotlivé příspěvky nenahrazují školní vyučování, ale nabízejí netradiční pojetí k doplnění výuky. Žáci se tak mohou těšit na čtení pro dobrou náladu, videa jednoduše a rychle, 3D malování a další! ➡️ bit.ly/StreamProSŠ

….a na závěr jedna gratulace! 🥇👨‍🏫👩‍🏫
* Od pátku známe vítěze Zlatý Ámos! Pro školní rok 2019/2020 se jím stal Tomáš Míka z Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře. Gratulujeme!

Opatrujte se, zůstaňte zdraví a nezapomeňte na #RouškyVšem! 😷

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni #NaDalku #OnlineUceni #UcitOnline